Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Jest historyczny sukces, jest finansowa nagroda

Amelia Urban i jej trener Jakub Czaprowicz, otrzymali dziś wieczorem nagrody od prezydenta Gniezna Tomasza Budasza. To czeki za zdobycie tytułu młodzieżowej mistrzyni Europy w boksie.

Tytuł mistrzyni Europy w boksie dla 13-letniej Amelii Urban jest już historią. Pięściarka Akademii Sportu odniosła w Słowenii bezprecedensowy sukces, co dziś zostało docenione przez prezydenta, Tomasza Budasza. Wieczorem w hali im. Mieczysława Łopatki włodarz miasta, oraz wiceprezydent Michał Powałowski, pogratulowali osobiście sportsmence i jej trenerowi złotego medalu, wręczając im czeki na 3000 złotych. – To ciężka praca tego duetu, który dokonał historycznego sukcesu, bo nigdy nie mieliśmy mistrzyni Europy w boksie w tej kategorii w Polsce. Naprawdę szacunek, bo to jest wielkie osiągnięcie i dziś z dumą mogliśmy nagrodzić zarówno trenera, jak i zawodniczkę. Może już za kilka lat będziemy jej kibicować na Olimpiadzie – mówił prezydent.

Nagrodę od prezydenta utalentowana nastolatka chce wykorzystać najlepiej jak się da. – Jestem naprawdę szczęśliwa i dziękuje prezydentowi. Jestem pewna, że dobrze go wykorzystam. Cieszę się, że moja ciężka praca zaowocowała. 

14 września 2023 | 17:37

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *