Matylda Dziadoszek bezkonkurencyjna na macie

W miniony weekend zawodnicy Klubu Sportowego Husarz Gniezno wzięli udział w dwóch imprezach sportowych. Sprawdzamy jak im poszło.

W sobotę (06.05.2023r.) w Boguszowie – Gorce odbyła się trzecia edycja Otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet. Do zmagań przystąpiło ponad 90 zawodniczek z 15 klubów (w tym zapaśniczki z Czech i Ukrainy).

Pierwszą Stolicę Polski reprezentowała Matylda Dziadoszek, która w kategorii wagowej 42 kg okazała się bezkonkurencyjna i zakończyła zmagania na najwyższym miejscu podium ze złotym medalem.

Natomiast w niedzielę (07.05.2023r.) zapaśnicy z Gniezna wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Koronowa. Do zmagań przystąpiło ponad 160 zawodników z 17 klubów. Najlepiej z ekipy gnieźnieńskiej wypadła Matylda Dziadoszek, która w kategorii wagowej 42 kg zajęła pierwsze miejsce. Dominik Dynaryński w kategorii wagowej 62 kg uplasował się na 2 miejscu podium. Pozostali przedstawiciele Husarz Gabriela Dynaryńska i Jakub Piotrowski zajęli odpowiedni 5 i 7 miejsce.

08 maja 2023 | 14:14