Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Sportowe podsumowanie roku 2017 – Husarz Gniezno

Przez ostatni tydzień przygotowywaliśmy dla Was sportowe podsumowania roku w wykonaniu przedstawicieli najpopularniejszych dyscyplin naszego miasta. Miło nam, że kilka mniejszych klubów zdecydowało się, aby … samemu pochwalić się swoimi ubiegłorocznymi osiągnięciami i napisać do nas. Oto jeden z nich – Husarz Gniezno, prężnie rozwijająca się sekcja z młodymi zapaśnikami. Za tekst dziękujemy prezesowi klubu Dariuszowi Szarzyńskiemu.

Miniony 2017 rok był pod wieloma względami wyjątkowy dla KS Husarz Gniezno.

1. Gnieźnieńscy zapaśnicy wywalczyli podczas zmagań na macie niewiarygodnie rekordową liczbę medali -96.

2. Po raz kolejny – po dłużej przerwie – doczekaliśmy się medalu na poziomie krajowym – Szymon Bereźnicki wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów Krajowego Zrzeszenia LZS

3. Czterech zawodników naszego stowarzyszenia zdobyło tytuły Mistrzów Wielkopolski – Ignacy Szarzyński, Eryk Bogucki, Jan Skupin i Patryk Remlein

4. Powyżej wymienieni zawodnicy uplasowani zostali bardzo wysoko w rankingu Sport Zona (portalu zajmującego się zapasami) na najskuteczniejszego zawodnika w Polsce w wieku 2006 i młodsi – odpowiednio na 8,16,41 i 77 miejscu na ponad 900 zawodników sklasyfikowanych.

5. Po 18 latach starań pozyskaliśmy w czerwcu pełnowymiarową matę zapaśniczą, na której możemy organizować zawody – głównie dzięki zrozumieniu problemu i wsparciu władz samorządowych.

Powyższe sukcesy byłyby niemożliwe bez udziału i wytężonej pracy zawodników, ich rodziców, sztabu szkoleniowego, sympatyków i działaczy społecznych, sponsorów oraz udziału w życiu sportowym naszego klubu przedstawicieli Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, a także mediów.

Tym wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia  sukcesów w 2017 roku Zarząd Klubu Sportowego Husarz Gniezno pragnie gorąco podziękować i życzyć w nadchodzącym 2018 roku szczęścia i wszelakiej pomyślności, zawodnikom i działaczom wytrwałości, kibicom sportu zapaśniczego jeszcze większych wrażeń, a władzom samorządowy trafnych wyborów i realizacji planów.

Zdj. Husarz Gniezno

02 stycznia 2018 | 17:35

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *