Aleksandra Leśnicka druga w GP Wielkopolski

Kolejne zawody zaliczyli tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. W niedzielę, 18 listopada w Złotowie rozegrano Turniej Grand Prix wielkopolski seniorów. Bardzo dobrze wypadła nasza zawodniczka Aleksandra Leśnicka zajmując drugie miejsce.

Gnieźnianka w drodze do fnału pokonała min. Anitę Chudy z Lubonia 3:1, Kingę Rogalkę 3:0 , Joannę Maslak z GLKS Orlęta Czacz 3:0. W meczu finałowym Ola prowadziła z Zuzanną Sułek  2:1 w setach i 9:5, a w piątym decydującym secie nawet 10:5, jednak zabrakło szczęścia i konsekwencji. Agata Klabińska w tym turnieju była piąta. Wśród mężczyzn Dawid Balcerzak był siódmy, a Jakub Różak ósmy.

W Śmiglu rozegrano finał wojewódzki Mini Olimpic Games. Dobrze zaprezentował się Patryk Król zajmując piąte miejsce, rywalizując ze starszymi kolegami. Patryk najpierw wygrał z Jakubem Kozłowskim z Czempinia 3:0, potem z Karolem Jagodzińskim z Wyrzyska 3:1, w meczu półfinałowym uległ po pięknej walce Filipowi Borowiakowi z Lubonia 2:3. W turnieju barażowym uległ Wiktorowi Puciłowskiemu z Wyrzyska 0:3 i pokonał Antoniego Frąckowiaka z Kobylina 3:2.

tekst: Tadeusz Nowak/Stella

25 listopada 2018 | 23:22