Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kapitalny występ Stellisty. Wygrywa niespodziewanie turniej GP

Sporego kalibru niespodziankę sprawił młody Stellista Jakub Budzyński. W rozegranym w niedzielę, 28 stycznia w Pleszewie turnieju Grand Prix w kategorii kadetów pokonał kilku bardziej utytułowanych rywali i sięgnął po główną nagrodę.

14-latek w ćwierćfinale pokonał Tomasza Mrozka z „Wamet” Dąbcze 3:1, w półfinale Franciszka Serafińskiego z Konina 3:0 i w finale 3:0 wygrał z Damianem Pyśkiem z LKTS Luboń. W zmaganiach wzięło udział łącznie 70 zawodników z całej Wielkopolski. Wygrana dała gnieźnianinowi awans do finałów ogólnopolskich,które rozegrane zostaną w dniach 23-25 lutego w Drzonkowie. Dobrze zaprezentowała się też w konkurencji dziewcząt Zuzanna Lewandowska zajmując wysokie czwarte miejsce.

 

W tym samym czasie w Łomży rozgrywany był finałowy ogólnopolski turniej Grand Prix Seniorów. Tutaj dobrze zagrała liderka zespołu pierwszoligowego Stelli Niechan – Paulina Nowacka. Najpierw wygrała 3:1 z Dominika Banaś z Krosna , potem przegrała kadrowiczką Anną Węgrzyn 0:3, następnie pokonała Agatę Paszek z Jastrzębia 3:1 i Zuzanną Błażejewicz z Chełmna 3:1 i przegrała Katarzyna Galus z Optimy Lublin 1:3. Paulina zajęła w tej stawce najlepszych polskich i zagranicznych pingpongistek wysokie trzynaste miejsce i tym samym zagwarantowała sobie miejsce w finałach Mistrzostw Polski Seniorów.

Już w najbliższą sobotę gnieźnieńscy tenisiści stołowi walczyć będą w kolejnych ważnych meczach ligowych. Zespól kobiet zagra o godzinie 15.30 w hali GOSiR-u z drużyną „Champion’ Police. Drużyna mężczyzn do południa spotka się w z zespołem ‘Wamet” Dąbcze.

 

29 stycznia 2018 | 17:06

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *