Podział punktów w meczu gnieźnieńskich pingpongistek

Intensywny weekend dla tenisistek stołowych KS STELLA NIECHAN Gniezno. W sobotę 12. marca we własnej hali gnieźnianki rozegrały mecz I ligi kobiet z drużyną MRKS Gdańsk.

Od początku spotkania warunki gry dyktowały gdańszczanki. Po pierwszej rundzie gier singlowych goście  prowadzili 3:1. Emilia Kijok po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała 2:3 z Adrianną Licbarską, Zuzanna Lewandowska w czterech setach została pokonana przez Beatę Traczyk-Kępa a Agnieszka Lipska uległa 0:3 Agnieszce Brzeskiej nawiązując wyrównaną walkę tylko w trzecim secie. Jedyny punkt zdobyła Agata Klabińska wygrywając 3:2 z Pauliną Prędą. Bardzo dobrze poprowadzone gry podwójne zakończyły się zwycięstwami  stellistek i gospodynie doprowadziły do remisu 3:3. Para Kijok – Lipska 3:1 pokonały duet Brzeska – Traczyk-Kępa a Klabińska – Lewandowska bez straty seta okazały się lepsze od Licbarskiej – Kędzior. Znakomity początek drugiej rundy gier pojedynczych w wykonaniu gnieźnianek doprowadził do prowadzenia 5:3. Emilia Kijok pokonała 3:1 jedną z najlepiej punktujących zawodniczek w całej pierwszej lidze Agnieszkę Brzeską, natomiast Zuzanna Lewandowska stoczyła bardzo wyrównany, pełen emocji pojedynek z Julią Witkowską rozstrzygając go na swoją korzyść w stosunku 3:2. W ostatnich tego dnia pojedynkach Agnieszka Lipska 0:3 przegrała z Adrianną Licbarską a Agata Klabińska została pokonana przez Beatę Traczyk-Kępa 1:3. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5. Punkty dla KS STELLA NIECHAN Gniezno zdobyły: Emilka Kijok, Agata Klabińska i Zuzanna Lewandowska po 1 oraz pary deblowe Kijok – Lipska i Klabińska – Lewandowska.

Po tym meczu zespół z Gdańska zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, natomiast KS Stella-Niechan Gniezno dziewiąte.

Grand Prix Polski Żaków

W dniach 11 – 13 marca w Bilczy (woj. Świętokrzyskie) odbywał się III Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym. Barwy Stella – Niechan Gniezno reprezentowała w tym Turnieju jedenastoletnia Marta Górkowska. Marta znakomicie spisała się w piątkowym turnieju eliminacyjnym, w którym po wygraniu dwóch meczów awansowała do sobotniego turnieju grupowego Grand Prix Polski. W pierwszym pojedynku Marta Górkowska pokonała 3:2 Natalię Skowrońska z CKiS Skawina. Niestety dwa kolejne mecze zakończyły się porażkami uczennicy szkoły podstawowej w Niechanowie. Marta została pokonana przez wyżej notowane w rankingu Skowrońską Izabelę z KS Nowa Era Toruń 1:3 oraz Łoniewską-Gałek Annę z KS Spójnia Warszawa 0:3 zajmując trzecie miejsce w grupie a do Turnieju Głównego Grand Prix Polski awans uzyskiwały zawodniczki z dwóch pierwszych miejsc.

15 marca 2022 | 08:22