Porażka tenisistek stołowych Stelli z liderem

Porażka w lidze i dobry występ w turnieju indywidualnym to bilans ostatnich spotkań Stelli przy pingpongowych stołach.

W sobotę, 8 października w Gdańsku gnieźnianki rozegrały mecz I ligi kobiet z drużyną MRKS Gdańsk, liderem pierwszoligowej tabeli. Od początku spotkania warunki gry dyktowały gdańszczanki. Po pierwszej rundzie gier singlowych gospodynie  prowadziły 3:1. Emilia Zdrojewska po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała 1:3 z Sylwią Rajkowską, Agnieszka Krzyśka w trzech setach została pokonana przez Agnieszkę Brzeską a Agata Klabińska uległa 0:3 Adriannie Licbarskiej nawiązując wyrównaną walkę tylko w pierwszym secie. Jedyny punkt zdobyła Katarzyna Palacz wygrywając 3:2 z Beatą Traczyk-Kępą. Gry podwójne zakończyły się podziałem punktów.  Niepokonany w tym sezonie duet Krzyśka – Zdrojewska 3:2 wygrał z parą Licbarska – Pręda, natomiast na pierwszym stole Klabińska – Lewandowska w stosunku 0:3 zostały pokonane przez gdański debel Brzeska – Rajkowska. W tym momencie gdańszczanki prowadziły 4:2. W drugiej rundzie gier pojedynczych, mimo ambitnej postawy gnieźnianek i bardzo wyrównanych pojedynkach, punkty zdobywały tylko zawodniczki MRKS Gdańsk. Emilia Zdrojewska przegrała z Beatą Traczyk-Kępą, Katarzyna Palacz z Sylwią Rajkowską a Agnieszka Krzyśka z Adrianną Licbarską, wszystkie w stosunku 1:3. Natomiast Zuzanna Lewandowska w trzech setach została pokonana przez doświadczoną Agnieszkę Brzeską. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:8. Punkty dla KS STELLA NIECHAN Gniezno zdobyły: Katarzyna Palacz 1 oraz para deblowa Krzyśka – Zrojewska.

Po tym meczu zespół z Gdańska zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli, natomiast KS Stella-Niechan Gniezno ósme.

SREBRO I BRĄZ MARTY GÓRKOWSKIEJ

W Środzie Wielkopolskiej odbył się Turniej z Okazji 5 lat Działalności Sekcji Tenisa Stołowego KS Polonia Środa. KS Stellę Gniezno oraz Gminę Niechanowo reprezentowała 11-letnia Marta Górkowska. Marta zajęła 2. miejsce w kategorii open kobiet przegrywając w finale z seniorką Kornelią Kireńczuk (UKS Nałęcz Ostroróg). Natomiast w kategorii dziewcząt do lat 14 zajęła 3. miejsce przegrywając w półfinale z wyżej notowaną, zwyciężczynią Turnieju, Nataszą Adamczyk (LKTS Luboń). W pojedynku o brązowy medal Marta 3:0 pokonała reprezentantkę gospodarzy Antoninę Kujawę.

źródło: Stella

12 października 2022 | 06:11