Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Sportowe podsumowanie roku 2017: Stella Niechan Gniezno

Kontynuujemy nasz cykl podsumowujący SPORTOWY ROK 2017. Ostatnią sekcją, której postanowiliśmy się przyjrzeć jest Stella Niechan Gniezno, reprezentująca Pierwszą Stolicę w rozgrywkach tenisa stołowego. Za pomoc w realizacji materiału dziękujemy Panu Tadeuszowi Nowakowi, człowiekowi „orkiestrze” Stelli.

Na początek drużyna pierwszoligowa, stanowiąca wizytówkę klubu, która trzeba przyznać spełniła zakładane oczekiwania zajmując szóste miejsce w końcowej tabeli w sezonie 2016/2017 i utrzymując się w elicie klubów pierwszoligowych. Szczególnie cieszy fakt, że drużyna była oparta prawie wyłącznie na wychowankach klubu. Teraz bez niedysponowanej nieoczekiwanie Moniki Jacek  nasz zespól zajmuje lokatę zmuszającą w drugiej rundzie o trudna walkę o utrzymanie. Miejsce Moniki zajęła zaledwie trzynastoletnia (!) Zuzia Lewandowska, najmłodsza zawodniczka w tych rozgrywkach. Mamy nadzieję, że nabierając doświadczenie Zuzia będzie się rozwijać.

Stella Gniezno jest w tej chwili  jedynym w Wielkopolsce klubem, występującym w rozgrywkach najwyższej klasy – 1 ligi. Zespół rozgrywający mecze w hali GOSiR dostarczył swoim kibicom w każdym meczu wiele emocji.

Bardzo pozytywnie w rozgrywkach drugiej ligi męskiej spisywała się nasza drużyna – zdecydowanie najmłodsza w lidze !.  Złożona jest z zawodników siedemnastoletnich i dziewiętnastoletnich. Zespół po 1 rundzie zajmuje wysokie 3 miejsce !.

W rozgrywkach indywidualnych niewątpliwie ogromnym sukcesem było zdobycie 7 tytułów Mistrzów Wielkopolski.

Indywidualnie ogromnym sukcesem było zdobycie przez Paulinę Nowacką tytułu Akademickiego Mistrzostwa Europy w grze deblowej i brązowego medalu w grze indywidualnej.

O szerokim spektrum szkoleniowym sekcji świadczy fakt startu  naszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów, juniorów , młodzieżowców i seniorów.

Po raz kolejny Stella Gniezno okazała się w tym roku  najlepszym klubem pośród 71 działających w Wielkopolsce !

Celem zajęć szkoleniowych jest  zdobywanie dla Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego medali w Mistrzostwach Wielkopolski i Polski, ale również wyrabianie nawyków aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu, umiejętności współżycia w grupie, walki fair-play,  itp.

Klub zorganizował  w Gnieźnie duże imprezy : „Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka” – Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów. Ponadto cyklicznie organizowane są turnieje „Szukamy Młodych Talentów” cieszące się dużym powodzeniem.

Dzięki wsparciu  Miasta Gniezna Gniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Niechanowo sekcja może się rozwijać, a dzieci i młodzież realizować swoje sportowe pasje. Niewątpliwie znaczący wkład finansowy w działalność szkoleniową mają rodzice.

Niestety klub od dłuższego czasu boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Duża ilość zawodów drużynowych i indywidualnych w różnych kategoriach wiekowych generuje spore koszty. Mimo to zajęcia prowadzone są systematycznie, codziennie przez trenerów :  Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.

Ze względu na specyfikę dyscypliny i stawiane wymagania do osiągniecia znaczących wyników, treningi odbywają się pięć razy w tygodniu. Do tego dochodzą systematyczne zawody kalendarzowe. Praktycznie w każdy weekend. Jest to naprawdę duże poświęcenie dla tych młodych zawodników. Kalendarz zawodów indywidualnych i drużynowych w tenisie stołowym jest  bogaty jak w żadnej innej dyscyplinie.

Niezwykle dużą dbałość i troskę sekcja przywiązuje do aspektów wychowawczych wśród swoich podopiecznych, wyrabianie prawidłowych nawyków aktywności ruchowej , zasad fair-play, umiejętności współżycia w grupie, zdrowej i sportowej rywalizacji itp.

Od wielu lat gnieźnieński tenis stołowy swoimi wynikami, wpisuje się pozytywnie w promocję  Gniezna w kraju, a Klub „Stella Niechan” jest dobrze rozpoznawalną marką na „pingpongowej” mapie Polski. A, że jest to najstarszy Klub w Polsce posiadający sekcję tenisa stołowego warto pielęgnować dobre tradycje.

Zdj. Paweł Balcerzak/Stella

05 stycznia 2018 | 07:32

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *