Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Stelliści zdominowali Mistrzostwa Wielkopolski

Gnieźnieńscy tenisiści stołowi zdominowali Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów rozgrywane w niedzielę, 4 lutego w hali widowiskowej LOSiR w Luboniu. Indywidualną Mistrzynią zdecydowanie została Paulina Nowacka pokonują w półfinale Zuzannę Sułek z LKTS Luboń 3:0 i w finale koleżankę klubową Agatę Klabińską 3:1.

Tym samym Paulina i Agata uzyskały awans do finałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w dniach 2-4 marca w Raszkowie. Bardzo dobrze zaprezentowała się w rywalizacji z dużo starszymi przeciwniczkami Zuzanna Lewandowska zajmując wysokie piąte miejsce. Również bardzo skutecznie zagrali zawodnicy Stelli Niechan. Świetne drugie miejsce zajął Jakub Różak pokonując w ćwierćfinale Mateusza Kowala z Tajfuna Ostrów WLLP, w półfinale kolegę klubowego Filipa Kujawę i przegrywając tylko w finale z doświadczonym byłym zawodnikiem pierwszej ligi – Adrianem Spychałą z „ Ochman” Raszków. Drugie miejsce Jakuba Różaka, trzecie Filipa Kujawy, siódme Dawida Balcerzaka i ósme Dariusza Sałamaszka świadczą o wysokim poziomie gnieźnieńskich zawodników. Jakub dzięki zajęciu drugiego miejsca również uzyskał awans do finałów Mistrzostw Polski.

W konkurencji gier deblowych nasza ligowa para: Paulina Nowacka-Magda Wysocka pokazała klasę i wygrała zdecydowanie finał ze stelistką Agatą Klabińską i Anitą Chudy z Lubonia. W konkurencji deblowej mężczyzn nasza para: Jakub Różak-Dawid Balcerzak zdobyli brązowy medal. Podobnie zdecydowany prym steliści potwierdzili  w konkurencji gier mieszanych. Wygrała Paulina Nowacka z Tomaszem Durajczykiem wygrywając 3:1 w finale z parą Stelli Niechan: Jakub Różak-Agata Klabińska

W całych Mistrzostwach zawodnicy Stelli Niechan Gniezno zdobyli łącznie osiem medali i trzy tytuły Mistrzów Wielkopolski. Prawdziwą multimedalistką została Paulina Nowacka z trzema złotymi medalami. Świetne wyniki potwierdzają dobrą pracę szkoleniową trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.

04 lutego 2018 | 21:34

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *