Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Stelliści zdominowali Mistrzostwa Wielkopolski

Gnieźnieńscy tenisiści stołowi zdominowali Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów rozgrywane w niedzielę, 4 lutego w hali widowiskowej LOSiR w Luboniu. Indywidualną Mistrzynią zdecydowanie została Paulina Nowacka pokonują w półfinale Zuzannę Sułek z LKTS Luboń 3:0 i w finale koleżankę klubową Agatę Klabińską 3:1.

Tym samym Paulina i Agata uzyskały awans do finałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w dniach 2-4 marca w Raszkowie. Bardzo dobrze zaprezentowała się w rywalizacji z dużo starszymi przeciwniczkami Zuzanna Lewandowska zajmując wysokie piąte miejsce. Również bardzo skutecznie zagrali zawodnicy Stelli Niechan. Świetne drugie miejsce zajął Jakub Różak pokonując w ćwierćfinale Mateusza Kowala z Tajfuna Ostrów WLLP, w półfinale kolegę klubowego Filipa Kujawę i przegrywając tylko w finale z doświadczonym byłym zawodnikiem pierwszej ligi – Adrianem Spychałą z „ Ochman” Raszków. Drugie miejsce Jakuba Różaka, trzecie Filipa Kujawy, siódme Dawida Balcerzaka i ósme Dariusza Sałamaszka świadczą o wysokim poziomie gnieźnieńskich zawodników. Jakub dzięki zajęciu drugiego miejsca również uzyskał awans do finałów Mistrzostw Polski.

W konkurencji gier deblowych nasza ligowa para: Paulina Nowacka-Magda Wysocka pokazała klasę i wygrała zdecydowanie finał ze stelistką Agatą Klabińską i Anitą Chudy z Lubonia. W konkurencji deblowej mężczyzn nasza para: Jakub Różak-Dawid Balcerzak zdobyli brązowy medal. Podobnie zdecydowany prym steliści potwierdzili  w konkurencji gier mieszanych. Wygrała Paulina Nowacka z Tomaszem Durajczykiem wygrywając 3:1 w finale z parą Stelli Niechan: Jakub Różak-Agata Klabińska

W całych Mistrzostwach zawodnicy Stelli Niechan Gniezno zdobyli łącznie osiem medali i trzy tytuły Mistrzów Wielkopolski. Prawdziwą multimedalistką została Paulina Nowacka z trzema złotymi medalami. Świetne wyniki potwierdzają dobrą pracę szkoleniową trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.

04 lutego 2018 | 21:34

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *