Tenisistki obroniły 1.ligę… dwoma małymi punktami!

Niewiarygodne emocje w rewanżowym meczu barażowym gnieźnieńskich tenisistek stołowych o utrzymaniu w 1.lidze. Nasza drużyna dwukrotnie zremisowała z Gorcami Nowy Targ 5:5, jednak dzięki lepszemu bilansowi małych punktów (o dwie akcje lepsze były gnieźnianki 756:754, w setach również był remis 41:41) utrzymała się w lidze.

Mecz rozpoczął się podobnie jak  w Niechanowie. Po pierwszej rundzie gier singlowych na tablicy widniał wynik 2:2. Pewne zwycięstwa na drugim stole odniosły Zuzanna Lewandowska i Agata Klabińska pokonując w czterech setach  Kamilę Małysiak i Faustynę Cieślik. Niestety także w stosunku 1:3 porażek doznały Agnieszka Lipska z Zuzanną Kowalczyk oraz Emilia Kijok z Aleksandrą Garb.  Niezwykle ważne i trzymające w napięciu do ostatnich piłek gry deblowe zakończyły się zwycięstwami stellistek. Para Kijok – Lipska pewnie pokonały duet Kowalczyk – Garb 3:1. Drugi pojedynek gier podwójnych, w którym aż 4 sety kończyły się na przewagi był bardziej wyrównany. Po pięciosetowym pojedynku para Klabińska – Lewandowska pokonała 3:2  nowotarski duet Małysiak – Cieślik. W tym momencie gnieźnianki objęły prowadzenie 4:2 i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Nowotarżanki nie zamierzały tak łatwo oddać tego meczu. Zuzanna Kowalczyk i Faustyna Cieślik po 3:1 pokonały Emilię Kijok i Zuzannę Lewandowską doprowadzając do remisu 4:4. W ostatnich tego dnia pojedynkach Agata Klabińska 3:1 pokonała Kamilę Małysiak, natomiast Agnieszka Lipska 2:3 uległa Aleksandrze Garb. Wynik końcowy meczu 5:5 i zaczęło się nerwowe liczenie setów. Okazało się, że tutaj także jest remis 41:41 i o pozostaniu w 1 lidze decydować będą małe punkty tzw. piłeczki. W dwumeczu rozegrano łącznie 1510 akcji z czego 756 wygrały gnieźnianki a 754 nowotarżanki. I te dwa małe punkty zdecydowały o tym, że to KS Stella Niechan Gniezno w sezonie 2022/23 będzie występowała w 1 lidze kobiet.

Punkty dla stellistek zdobyły: Agata Klabińska 2, Zuzanna Lewandowska 1 oraz deble Agata Klabińska – Zuzanna Lewandowska i Emilia Kijok – Agnieszka Lipska.

W drugiej parze barażowej, w której rywalizowały LUKS AGRO SIEĆ Chełmno i KTS Gliwice, rywalizację wygrały tenisistki z Gliwic. Zatem do wcześniej zdegradowanych do drugiej ligi ATS EUROMAX Białystok i JKTS Jastrzębie Zdrój dołączyły KS GORCE Nowy Targ i LUKS AGRO SIEĆ Chełmno.

13 czerwca 2022 | 20:18