Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Zaskakujący wynik Stelli-Niechan w Pucharze Polski !

Ogromny sukces odnieśli zawodnicy i zawodniczki w wojewódzkim finale Drużynowego Pucharu Polski. Jeśli zwycięstwo dziewczyn nie powinno budzić większej sensacji, to już wygrana męskiej drużyny jest wielką niespodzianką weekendu. 

W żeńskim turnieju, który rozegrano w niedzielę, 21 stycznia, w hali przy ul. Jolenty w Gnieźnie gospodynie zmierzyły się z 2 zespołami – LKTS Luvena Luboń i MKS TS Warta Oborniki. W pierwszym meczu Stella wygrała z Wartą Oborniki 4:0, w drugim także bez straty punktu zwyciężyła Luboń, czym zapewniła sobie zwycięstwo i awans do finałów ogólnopolskich.

Jednak prawdziwą niespodzianką było zwycięstwo drużyny męskiej Stelli Niechan Gniezno, w imprezie tej samej rangi.  W Luboniu gnieźnianie mieli za przeciwników  3 ekipy – LKTS Luvenę Luboń, Burzę Drzeczkowo i faworyta Nałęcz Ostroróg

W pierwszej rundzie nasz młody zespół trafił na bardzo doświadczonych zawodników Ostroroga. Po niezwykle długim i wyrównanym meczu wygraliśmy 4:3, co dało od razu awans do finału. Punkty w tym meczu zdobyli: Filip Kujawa-2, Dawid Balcerzak i Dariusz Sałamaszek po 1.

W decydującym meczu Stella zmierzyła się z LKTS Luboń. W pierwszych grach Filip Kujawa pokonał Patryka Pyśka, Dariusz Sałamaszek wygrał z Danielem Welke, a Dawid Balcerzak przegrał z Maciejem Wiśniewskim. W deblu nasza para: Filip Kujawa-Dariusz Sałamaszek zdobyła kolejny punkt. Przy wyniku 3:1 Filip Kujawa przegrał z Wiśniewskim 2:3, ale Dariusz Sałamaszek pokonał Patryka Pyśka.

Zwycięstwo 4:2 w finałowym meczu i pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie Pucharu Polski to niespodzianka i wielki sukces naszego młodego zespołu. Tak dobrze nasi pingpongiści w tym rozgrywkach jeszcze nie zagrali nigdy! Tym bardziej, że grali oni bez swojego lidera – Jakuba Różaka, który aktualnie jest w wojsku i do przysięgi nie może startować. W finałach ogólnopolskich mamy więc obie nasze ekipy – zarówno żeńską jak i męską.

fot. sportowegniezno.pl i Agnieszka Zielińska

21 stycznia 2018 | 19:03

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *