Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Fenomenalna forma Gewerta na finiszu ligi niemieckiej!

Jakub Gewert mocnym akcentem zakończył występy w lidze niemieckiej w tym roku. Gnieźnianin w swoim ostatnim meczu po raz kolejny zwyciężył, a ponadto został jedynym niepokonanym zawodnikiem w całym sezonie, grając wyłącznie na pierwszej rakiecie.

W ostatniej kolejce drugiej ligi berlińskiej, zespół Gewerta BTTC Grun Weiss mierzył się na wyjeździe z ekipą TC WG Lichtenrade. Był to mecz sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli, a stawką tego spotkania było zajęcie drugiego miejsca w lidze. W grze singlowej Jakub pokonał Niemca Maximiliana Druppel’a w stosunku 6:2 6:0.

Początek meczu był wyrównany i do wyniku 3:2 w pierwszym secie, zawodnicy kolejno wygrywali swoje podania. Po przełamaniu serwisu przeciwnika, nasz zawodnik złapał odpowiedni rytm i odprawił przeciwnika z kwitkiem. Mecze deblowe nie zostały rozegrane.

Ostatecznie TC WG Lichtenrade pokonał BTTC Grun Weiss w stosunku 4:2. W tabeli na koniec sezonu, zespół Gewerta, BTTC Grun Weiss zajął ostatecznie czwarte miejsce i o awans do wyższej klasy rozgrywkowej będzie musiał się bić w przyszłym sezonie 2019.

Cały sezon dla Jakuba był wyjątkowy udany. Nasz zawodnik grając na pierwszej rakiecie w grze singlowej oraz deblowej nie przegrał żadnego meczu. Jest to olbrzymia zasługa ciężkiej pracy na treningach ze swoim ojcem i trenerem Januszem Gewertem.

W kuluarach mówi się, że zespół BTTC Grun Weiss zaproponował już gnieźnianinowi nowe, lepsze warunki kontraktu na przyszły sezon. Gewertem zainteresowane są także inne niemieckie kluby. Na razie nie wiadomo czy Jakub zdecyduje się na transfer, czy zostanie w swoim klubie na kolejny sezon. O tym będziemy informować czytelników na bieżąco.

Tekst: Jakub Jaśkowiak

05 lipca 2018 | 09:48

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *