Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futbalo - KS 2-3

Ola Politowicz i Sebastian Kordela już w Gnieźnie

Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniach 1 do 3 listopada 2019 roku w Stuttgarcie a dokładnie w Glaspalast Arena Sindelfingen zostały rozegrane 8 Mistrzostwa Świata i Puchar Świata Dzieci w Karate Fudokan. Do reprezentowania naszego kraju zostało powołanych dwóch zawodników Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno i członków Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Aleksandra Politowicz i Sebastian Kordela.

Nie zawiedli i przywieźli z Niemiec fantastyczne wyniki. Ale po kolei. W sobotę zostały rozegrane konkurencje młodzieżowe w których występował Sebastian. Sebastian wystąpił w konkurencji kumite. Po kilku wygranych walkach wszedł do ćwierćfinału konkurencji, gdzie walczył o czołową czwórkę zawodów a więc również o medal. Tam niestety uległ reprezentantowi Rumunii ostatecznie plasując się na 5-tym miejscu. Dla Sebastiana debiutującego w zawodach tej rangi to ogromny sukces. Został 5-tym zawodnikiem na świecie. Ogromne Gratulacje! W niedzielę do rywalizacji ruszyli seniorzy. W tej kategorii występuje już Ola Politowicz.

Ola wywalczyła fantastyczny wynik zdobywając kolejno srebrny medal i Wicemistrzostwo Świata w kata drużynowym oraz srebrny medal i Wicemistrzostwo Świata w kumite drużynowym. W konkurencji kata partnerkami Oli były Agnieszka Sajdutka z Rzeszowa oraz Klaudia Wajda z Krakowa. W kumite dziewczyny wywalczyły srebro w składzie: Agnieszka Sajdutka – Rzeszów, Klaudia Wajda – Kraków, Magdalena Mielnik – Kraków i Aleksandra Politowicz – Gniezno. Te wyniki Oli i Sebastiana były poparte naprawdę ciężką pracą na treningach i zgrupowaniach Kadry Narodowej które odbywały się pod okiem Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan). Ten wspaniały trener wykonuje gigantyczną pracę z naszymi zawodnikami, aby mogli osiągać takie wyniki. DZIĘKUJEMY TRENERZE! Oss!

Dla Oli to jednak nie koniec rywalizacji na najwyższym poziomie w tym roku. Już w kolejny weekend 8-10 listopada Ola otrzymała powołanie i wystartuje w kata drużynowym w XXXIV Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym które rozegrane zostaną w czeskim Brnie. W Brnie oprócz Mistrzostw Europy odbędą się również Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Platforma 2019. Do Czech wybiera się większa reprezentacja AKT Samuraj Gniezno. W Mistrzostwach Europy oprócz Oli wystartuje również Wiktoria Łuczyńska, natomiast w Światowych Mistrzostwach Dzieci, Kadetów i Juniorów wystąpią Wiktoria Łuczyńska, Natalia Szuba i Jakub Zbierski. Naszych zawodników przygotowuje oczywiście „niezniszczalny” Sensei Andrzej Zarzeczny – 5 Dan.”