Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Otwarcie sezonu lotniczego na lotnisku w Brzozogaju

W sobotę 12 maja na lądowisku w Brzozogaju koło Działynia miało miejsce otwarcie sezonu lotniczego Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy. Członkowie czekali z oficjalnym otwarciem na powrót sześciu swoich członków z X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata, które odbywały się w Tajlandii.

Zdobyli oni drużynowo złoty medal w klasie wózków dwuosobowych jak również zostali Mistrzami Świata w klasyfikacji Narodowościowej. Na lotnisku zostali powitani szampanem i gromkim sto lat. Przy grillu, kawie i cieście snuły się opowieści o dość ciężkich zawodach.

Pogoda była łaskawa i późnym popołudniem rozpoczęły się loty po okolicy. Na niebie i lotnisku pojawił się nawet samolot ultra lekki, który zafascynował zebranych kilkoma przelotami nad lotniskiem. Na zaproszenie członków GSSL odpowiedzieli piloci ze Żnina, Konina, Leszna. Do zachodu słońca odbywały się loty, a po nich powrócono do długich wspomnień, jak również do ustalania planu działania na najbliższy okres:

Drzwi otwarte lotniska Powidz już w piątek, dni dziecka w Kiszkowie, Goślinowie , Jankowie Dolnym, w Brzozogaju. Duża grupa zadeklarowała wyjazd do Ustki w ostatni weekend czerwca na Festiwal Wiatrów. Wszyscy uczestnicy późnym wieczorem cali i szczęśliwi wracali do domów, czekając na następne spotkanie i wspólne loty.

Marek Barczyński

16 maja 2018 | 15:56

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *