Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Otwarcie sezonu lotniczego na lotnisku w Brzozogaju

W sobotę 12 maja na lądowisku w Brzozogaju koło Działynia miało miejsce otwarcie sezonu lotniczego Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy. Członkowie czekali z oficjalnym otwarciem na powrót sześciu swoich członków z X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata, które odbywały się w Tajlandii.

Zdobyli oni drużynowo złoty medal w klasie wózków dwuosobowych jak również zostali Mistrzami Świata w klasyfikacji Narodowościowej. Na lotnisku zostali powitani szampanem i gromkim sto lat. Przy grillu, kawie i cieście snuły się opowieści o dość ciężkich zawodach.

Pogoda była łaskawa i późnym popołudniem rozpoczęły się loty po okolicy. Na niebie i lotnisku pojawił się nawet samolot ultra lekki, który zafascynował zebranych kilkoma przelotami nad lotniskiem. Na zaproszenie członków GSSL odpowiedzieli piloci ze Żnina, Konina, Leszna. Do zachodu słońca odbywały się loty, a po nich powrócono do długich wspomnień, jak również do ustalania planu działania na najbliższy okres:

Drzwi otwarte lotniska Powidz już w piątek, dni dziecka w Kiszkowie, Goślinowie , Jankowie Dolnym, w Brzozogaju. Duża grupa zadeklarowała wyjazd do Ustki w ostatni weekend czerwca na Festiwal Wiatrów. Wszyscy uczestnicy późnym wieczorem cali i szczęśliwi wracali do domów, czekając na następne spotkanie i wspólne loty.

Marek Barczyński

16 maja 2018 | 15:56

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *