Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Robert Cyrwus zdominował Puchar Polski Strongman! (relacja)

W sobotę na Placu Świętego Wojciecha odbył się Puchar Polski Strongman 2018. Zawody w cuglach wygrał Robert Cyrwus. Zawodnik ten zapisał przy swoim nazwisku komplet 36 punktów. Był poza zasięgiem przeciwników, czym potwierdził bardzo wysoką formę.

– Moi drodzy, dziękuję, że przyjęliście zaproszenie Karoliny (Koszeli – dop. red.) i przyjechaliście do Gniezna – mówił do zawodników przed rozpoczęciem imprezy prezydent naszego miasta. – Na tym polu tysiąc lat temu działy się historyczne rzeczy. Tu powstawała Polska. Tu był chrzest. W murach tej katedry odbywały się koronacje królewskie. Pokażcie, że jesteście godnymi następcami piastowskich wojów. Pokażcie, że macie siłę i moc! Tego wam życzę – tymi słowami Tomasz Budasz zagrzewał uczestników do rywalizacji.

Do zmagań przystąpiło sześciu strongmanów: Robert Cyrwus, Konrad Karwat, Piotr Czapiewski, Robert Kalinowski, Michał Lipiński i Maciej Hirsz. Ten ostatni miał olbrzymiego pecha. Już po pierwszej konkurencji, jaką był kaczy chód, musiał zrezygnować z dalszej walki z ciężarami. – Chciałem za szybko pokonać tę konkurencję. Skręciłem kostkę na dziesiątym metrze z ciężarem 200 kilogramów. Potem siłą woli chciałem skończyć konkurencję, ale wiedziałem, że coś nie gra. Wróciłem do namiotu, ściągnąłem skarpetkę i cała stopa już była spuchnięta. Muszę odpuścić. Nie chciałbym pogłębić kontuzji. Jest połowa sezonu, więc chciałbym jeszcze postartować w tym roku – mówił Hirsz.

Na szczęście później obyło się już bez poważniejszych urazów. Z kolejnymi konkurencjami, m.in. spacerem buszmena (400 kg ciężar), martwym ciągiem (podnoszenie samochodu osobowego) czy wyciskaniem ciężarów najlepiej poradził sobie Robert Cyrwus. Zawodnik ten doskonale wykorzystał swoje doświadczenie i pewnie zwyciężył. Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie też Konrad Karwat. Ten młody sportowiec pokazał dużą wolę walki i ambicję. To pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Czapiewski.

Sędzią zawodów była legenda zawodów strongman w naszym kraju – Mariusz Pudzianowski. Podczas imprezy, organizowanej przez m.in. Prezydenta Miasta Gniezna, za inicjatywą Karoliny Koszeli, odbywały się różne konkursy – zarówno dla dzieci, jak i starszych osób. Zmagania strongmanów śledziła całkiem spora grupa kibiców. Zgromadzeni na brak emocji na pewno narzekać nie mogli.

Klasyfikacja końcowa:
1.
Robert Cyrwus – 36 punktów
2.
Konrad Karwat – 27 pkt.
3. Piotr Czapiewski – 16 pkt.
4. Robert Kalinowski – 11 pkt.
5. Michał Lipiński – 10 pkt.
6. Maciej Hirsz – 4 pkt.

Wkrótce opublikujemy galerię z tego wydarzenia!

14 lipca 2018 | 14:07

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *