Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Te plany chwytają za serce. Ścieżki rowerowe, otwarty basen, skate-park i wiele innych!

We wtorek postanowiliśmy przyjrzeć się programowi wyborczemu KWW Tomasz Budasz – Koalicja Obywatelska. Ku naszej uciesze, nie brakuje w nim punktów, które powinny zadowolić sportową część naszego miasta. Jakie są plany obecnego włodarza Gniezna?

Program wyborczy otwiera punkt „Dobra droga do domu”, a w nim… stworzenie 50 kilometrów ścieżek rowerowych, w tym 2 głównych tras przez całe miasto. Brzmi wyśmienicie, ale co, jeśli ktoś nie posiada swojego roweru? Żaden kłopot. Jest pomysł, by utworzyć wypożyczalnię rowerów miejskich. To dobre rozwiązanie również dla tych, którzy dysponują swoim dwukołowcem – w tym przypadku nie musieliby się martwić, o bezpieczne pozostawienie sprzętu. Wypożyczony rower można przecież parkować w dowolnie wybranej stacji.

„Miasto po godzinach” – w tym punkcie prezydent obiecuje nowe życie dla Wenecji. Tak, by stała się wizytówką naszego miasta. Wokół jeziora miałaby powstać nowa nawierzchnia z wydzieleniem ścieżki rowerowej. Prezydent nie zapomina również o basenie przy ulicy Bł. Jolenty – planuje jego rozbudowę. Jest też obietnica utworzenia otwartego basenu letniego, o czym gnieźnianie marzą od lat. Gdyby to się ziściło, nareszcie nie trzeba by szukać alternatyw, chociażby w formie wyjazdów do Wrześni.

Co dalej? Kolejny punkt to rewitalizacja stadionu piłkarskiego MKS Mieszko wraz z budową bieżni lekkoatletycznej. Ponadto prezydent Budasz, w przypadku wyboru na kolejną kadencję, chciałby zagospodarować tereny pomiędzy ulicą Parkową i Kasprowicza na potrzeby rowerzystów, rolkarzy i deskorolkarzy (pump-track oraz skate-park).

Jest też pomysł rozbudowy Szkoły Podstawowej numer 3, wraz z nową salą sportową i dokończenia wymiany boisk sportowych we wszystkich szkołach podstawowych. Prezydent ma też na uwadze seniorów – chciałby stworzyć Miejskie Centrum Seniora, które byłoby miejscem spotkań dla ludzi aktywnych.

Jak widać, w programie wyborczym KWW Tomasz Budasz – Koalicja Obywatelska nie brakuje akcentów sportowych. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda cały plan.

Program wyborczy KWW Tomasz Budasz – Koalicja Obywatelska

11 września 2018 | 10:25

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *