Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Agata Zachwieja z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie.

Tegoroczny sezon triathlonowy zawodnicy Diamentu Maciejka Gniezno rozpoczęli od startu w Olsztynie, gdzie w sobotę, 26 maja odbył się Puchar Europy Elity w sprincie, a dzień później Puchar Polski na dystansie super sprint oraz sprint. Największą niespodziankę sprawiła Agata Zachwieja (na zdj. z trenerem Piotrem Śmigórskim), która wywalczyła brązowy krążek w sprincie PP!

Nic więc dziwnego, że w ten weekend najlepsi polscy triathloniści ścigali się właśnie w stolicy Warmii. Bardzo liczyliśmy na start naszej Olgi Masłowskiej w Pucharze Europy Elity kobiet i choć do końca znajdowała się na liście startowej niestety względy zdrowotne nie pozwoliły jej na udział w wyścigu. Niedziela to już Puchar Polski i start naszych pozostałych zawodników. Na
dystansie super sprint (400/10/2.5) najwyżej sklasyfikowany został Jonasz Gleba (6 miejsce), Bartosz Majorczyk był 8, natomiast debiutujący w tym roku Franek Leśny i Adam Bieliński odpowiednio 11 i 14. Należy zaznaczyć ,że ostatnia trójka zawodników jest pierwszym rocznikiem młodzika, tym bardziej cieszy ich dobra postawa i kolejne doświadczenia. Na dystansie sprinterskim, czyli 750m pływania,20km jazdy na rowerze, oraz 5 km biegu bardzo dobrze zaprezentował się Wojtek Stefański, który w swojej kategorii uplasował się na 7 miejscu. Jedak najwięcej emocji dostarczyła Nam Agata Zachwieja, która w kategorii juniorek młodszych z najlepszym czasem biegu wśród wszystkich kobiet zdobyła brązowy medal Pucharu Polski w sprincie!
Nadchodzący czas będzie bardzo intensywny dla zawodników GTT Maciejka Diament Gniezno. Już niedługo kolejne starty w zawodach Pucharu Polski, a w międzyczasie obóz klubowy w Zbąszyniu, oraz dwa zgrupowania kadry wielkopolski w Stroniu Śląskim i Wągrowcu. Start główny to oczywiście Mistrzostwa Polski młodzików oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, które odbędą się 10-12 sierpnia w Katowicach.

tekst – Piotr Śmigórski/GTT Diament

27 maja 2018 | 21:45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *