Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Duża kasa do zgarnięcia. Ratusz czeka na oferty

Ruszył konkurs, w którym gnieźnieńskie kluby i stowarzyszenia mają do zainkasowania sporą gotówkę. Prezydent Tomasz Budasz ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Gnieźnie w 2018r. 

Projekt jak co roku podzielony jest na 3 zadania. Pierwsze to organizacja imprez sportowych o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Ogólna kwota przeznaczona na ten cel to 310 tys. zł, czyli o 15 % więcej niż to było przed rokiem (wymogiem jest 20% wkład własny).

Drugie zadanie to organizacja szkolenia dzieci i młodzieży w klubach i stowarzyszeniach sportowych, na co Ratusz w sumie przeznacza 400 tys. zł. W puli do rozdysponowania jest jednak tylko 42 tys.zł. Dlaczego? Tutaj wspomnieć trzeba o zmianie, którą Budasz wprowadził 2 lata temu. By kluby mogły skupić się na stabilizacji i nie musiały każdego roku składać sterty papierów, zdecydowano się na przyznawanie wsparcia w okresie 3-letnim. W ten sposób jedna pozytywnie zakończona procedura zapewnia jednostkom „spokój” na zdecydowanie dłuższy czas. Pula 400 tys. wlicza się zatem w ten program, przez co nowe podmioty mają do wzięcia w tym roku zaledwie 1/10 tej sumy.

Zdecydowanie najwięcej pieniędzy, leży na stole w zadaniu nr. 3. Jest to organizacja rozgrywek w ligach państwowych, gdzie miejscowe kluby mają do wzięcia w tym roku 403 tys. zł. (pula w programie 3-letnim wynosi aż 850 tys.). Z dużą dozą prawdopodobieństwa obstawiamy, że spora część tej kwoty może pójść na wsparcie gnieźnieńskiego żużla, który po awansie do 1.ligi, na pewno otrzyma znaczną część „tortu”.

Termin składania ofert w biurze podawczym Urzędu Miejskiego mija 13 lutego, o godz. 15.30. Pod względem formalnym oceniane i kwalifikowane będą przez Komisję Konkursową powołaną przez Prezydenta Gniezna. Trzeba jednak zaznaczyć, że ostateczny wybór i tak należy do Tomasza Budasza. O szczegółach naboru dowiedzieć się można więcej na stronie www.gniezno.eu

fot. www.gniezno.eu

25 stycznia 2018 | 15:32

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *