Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

„Idiotyczna decyzja, która ścięła mnie z nóg”

Chore, idiotyczne, zagraża to bezpieczeństwu obu imprez – mówi Andrzej Krzyścin. Mamy związane ręce – dodaje Rafael Wojciechowski. Główny organizator Biegu Europejskiego i menedżer Startu, mają jak już wczoraj pisaliśmy spory ból głowy.

Telewizja Eleven, która jak ustaliliśmy ma transmitować inauguracyjny mecz Nice 1.LŻ w Gnieźnie z Lokomotivem przesunęła wydarzenie z niedzieli na sobotę (7.04). Trafiła w najgorszy moment – tego dnia i niemal o tej samej godzinie jest Bieg Europejski. Czy to możliwe żeby bezpiecznie rozegrać dwie tak duże imprezy niemal w tym samym momencie? Może być z tym kłopot, o czym zresztą powiedział nam Andrzej Krzyścin. Szef BE nie przebiera w słowach i mówi portalowi SportoweGniezno, że to „chory pomysł”. – Powiem wprost, że ta informacja o której dowiedziałem się od was, ścięła mnie z nóg. Kilka lat temu przerabialiśmy już coś podobnego i od tego momentu bardzo pilnowaliśmy, żeby więcej się nie powtórzyło. Co więcej – kontaktowalismy się z władzami Startu, by nic się nie powielało tego samego dnia i mieliśmy dżentelmeńskie ustalenia, że tak będzie. Teraz, gdy dowiedzieliśmy się, że nie tylko pokryją się dni, ale nawet godziny (16.00 meczu i 17.00 biegu – dop. aut.) to już w ogóle jest to katastrofa. Ta informacja kompletnie podcina nam skrzydła, bo na trasie biegaczom kibicuje ok. 2 tysięcy osób i na pewno część z nich wybierze żużel. Inna sprawa to kwestia zabezpieczenia. Decyzja jest skrajnie nieodpowiedzialna, idiotyczna, bezmyślna i wręcz nie zawaham się powiedzieć – niebezpieczna dla uczestników. Policja z tego co wiem ściąga posiłki, żeby zabezpieczyć naszą imprezę, jest jedna firma medyczna, która ma czuwać nad bezpieczeństwem biegu i żużla – ja w takiej formie tego nie widzę. Dylemat będą mieć też biegacze z Gniezna i to jest równie złe.

Zadowolony z obrotu sprawy nie jest też Rafael Wojciechowski. Menedżer Startu zdradza nam, że wysłał już wcześniej pismo do sternika GKSŻ Piotra Szymańskiego, by przemyśleć kwestię daty rozegrania spotkania. – Centrala Głównej Komisji wiedziała wcześniej, że będzie kolizja terminu z biegiem i na razie nie wiemy tego, czy zlekceważyli to, czy może są jakieś zapisy z telewizją, których nie można zmienić. My musimy zapewnić dostępność stadionu od początku sezonu, do zakończenia. Tutaj może jedynie zadziałać jakaś prośba, choć dziś jeszcze nie wiemy, czy cokolwiek to zmieni. Z tego co się dowiedziałem, telewizja decyduje gdzie chce być i co pokazywać, po otrzymaniu terminarza, więc podejrzewam, że nie muszą nawet wysłuchać w tym momencie sugestii GKSŻ. Nie jesteśmy oczywiście z tego powodu zadowoleni, bo to nie jest dobra sytuacja, ale mamy związane ręce.

Według nieoficjalnych informacji w mediację włączył się nawet… Prezydent Tomasz Budasz. Nie wiemy, czy Ratusz wysłał już oficjalne pismo w tej sprawie do telewizji Eleven, ale takie były ostatnio plany. Nie dziwne, skoro Budasz jest zarówno kibicem czarnego sportu, jak i zapalonym biegaczem.

Wysłaliśmy też zapytanie do Telewizji Eleven w tej sprawie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

fot. wikipedia

15 marca 2018 | 16:35

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *