Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Już dziś gnieźnianie spotkają się z Adamem Bieleckim

Już dziś (wtorek) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Łubieńskiego odbędzie się spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim. Wstęp na to wydarzenie jest biletowany. Darmowe wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki już na początku dystrybucji.

Nic w tym dziwnego, bo himalaizm ostatnimi czasy stał się bardzo popularną dyscypliną w naszym kraju. Niestety, ten nagły wzrost osób zainteresowanych himalaizmem jest pokłosiem tragiczny wydarzeń, jakie wydarzyły się tej zimy pod Nanga Parbat. Doskonale pamiętamy, jak cała Polska żyła wyprawą Tomasza Mackiewicza oraz Elizabeth Revol. Ten pierwszy już na zawsze pozostanie w górach, natomiast Francuzka została uratowana, dzięki specjalnej akcji i dużemu poświęceniu, między innymi Adama Bieleckiego.

Gnieźnianie i mieszkańcy okolic, wybierając się na spotkanie z himalaistą, z pewnością mocno wierzą, że w ciekawy sposób opowie on o kuluarach swoich zimowych ekspedycji, a także o tym, co przeżywał w trakcie minionych miesięcy. Co ważne, podczas wydarzenia przewidziana jest dyskusja, zatem każdy z uczestników będzie miał możliwość zaspokojenia ciekawości. Przypomnijmy, że początek wtorkowego spotkania z Adamem Bieleckim, pierwszym człowiekiem, który stanął zimą na Gaszerbrum I oraz Broad Peak, zdobywcą Makalu i najtrudniejszej góry Karakorum – K2, zaplanowano na godzinę 18:30.

Na koniec warto wspomnieć, że wkrótce w naszym mieście odbędzie się kolejne spotkanie organizowane z myślą o miłośnikach himalaizmu. 19 kwietnia do pierwszej stolicy Polski przyjadą uznawany za najlepszego himalaistę na świecie, Denis Urubko oraz jego przyjaciel, prezes Polskiego Klubu Alpejskiego, Bogusław Magrel. To spotkanie również odbędzie się w sali sportowej Szkoły Podstawowej numer 2. Obowiązywać będą płatne wejściówki, ich ceny na razie nie są znane.

03 kwietnia 2018 | 06:17

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *