Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Kapituła już razem. Wybór Sportowca Roku coraz bliżej

Kapituła złożona z gnieźnieńskich dziennikarzy piszących i mówiących o sporcie, zebrała się dziś (w środę, 3 stycznia) po raz pierwszy w Ratuszu, by wspólnie wybrać Sportowca Roku 2017.

Tegoroczna Kapituła liczy niecałe 10 osób, po raz pierwszy jesteśmy w niej i my, czyli redakcja SG. Grono to wybierze nie tylko 10. najlepszych sportowców minionego roku, ale jak zwykle trenera, drużynę, działacza, imprezę i odkrycie roku

Jak wygląda wybór, którego dokonuje Kapituła? – Podczas pierwszego spotkania Kapituła nominuje 20 sportowców, oraz po 3. trenerów, drużyny, imprezy sportowe, działaczy i sportowców, którzy są odkryciem ostatnich miesięcy. Podczas drugiego posiedzenia, wybór ograniczy się już do 10 sportowców, oraz zwycięzców poszczególnych kategorii. Nie brakuje oczywiście dyskusji, która zawsze towarzyszy nominowanym nazwiskom. Każdy członek kapituły na końcu wypisuje na specjalnym kuponie nazwiska swoich faworytów w kolejności od 1. do 10. Punktacja jest już odwrotna – najlepszy otrzymuje 10 pkt. a ostatni 1 oczko. Zawodnik lub zawodniczka, z największą liczbą punktów zgarnie trofeum – tłumaczy Waldemar Rewers z Urzędu MIasta.

Finałowa gala „Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu” odbędzie się w piątek, 26 stycznia, w auli I LO i będzie to ostatnia impreza w tym miejscu. Kolejne, jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, mają być cyklicznie organizowane w budowanej hali przy ul. Paczkowskiego.

 

03 stycznia 2018 | 15:59

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *