Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kapituła już razem. Wybór Sportowca Roku coraz bliżej

Kapituła złożona z gnieźnieńskich dziennikarzy piszących i mówiących o sporcie, zebrała się dziś (w środę, 3 stycznia) po raz pierwszy w Ratuszu, by wspólnie wybrać Sportowca Roku 2017.

Tegoroczna Kapituła liczy niecałe 10 osób, po raz pierwszy jesteśmy w niej i my, czyli redakcja SG. Grono to wybierze nie tylko 10. najlepszych sportowców minionego roku, ale jak zwykle trenera, drużynę, działacza, imprezę i odkrycie roku

Jak wygląda wybór, którego dokonuje Kapituła? – Podczas pierwszego spotkania Kapituła nominuje 20 sportowców, oraz po 3. trenerów, drużyny, imprezy sportowe, działaczy i sportowców, którzy są odkryciem ostatnich miesięcy. Podczas drugiego posiedzenia, wybór ograniczy się już do 10 sportowców, oraz zwycięzców poszczególnych kategorii. Nie brakuje oczywiście dyskusji, która zawsze towarzyszy nominowanym nazwiskom. Każdy członek kapituły na końcu wypisuje na specjalnym kuponie nazwiska swoich faworytów w kolejności od 1. do 10. Punktacja jest już odwrotna – najlepszy otrzymuje 10 pkt. a ostatni 1 oczko. Zawodnik lub zawodniczka, z największą liczbą punktów zgarnie trofeum – tłumaczy Waldemar Rewers z Urzędu MIasta.

Finałowa gala „Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu” odbędzie się w piątek, 26 stycznia, w auli I LO i będzie to ostatnia impreza w tym miejscu. Kolejne, jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, mają być cyklicznie organizowane w budowanej hali przy ul. Paczkowskiego.

 

03 stycznia 2018 | 15:59

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *