Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Koszulka Realu Madryt do wylicytowania na rzecz Domu Dziecka

Każdy może wspomóc Dom Dziecka w Trzemesznie, stając się przy tym właścicielem koszulki z autografami m.in. Cristiano Ronaldo i Garetha Bale’a, lub piłki z podpisami graczy Lecha.

Licytacje, które znaleźć można na stronie Charytatywni Allegro organizuje Towarzystwo Miłośników Jelonka Rogacza i Stowarzyszenie Bez Nazwy. Cały dochód z nich zostanie przeznaczony na wypoczynek podopiecznych ośrodka w Trzemesznie.

Inicjatywa powstała spontanicznie kilkanaście lat temu. Korzystając z tego, że w okolicy świąt wszyscy są w domu postanowiliśmy zorganizować imprezę z której dochód miał pójść na szczytny cel. A że wśród naszych przyjaciół jest osoba powiązana z tym domem dziecka, wybór padł na niego i tak corocznie zbieramy pieniądze na wyjazdy zimowe i letnie, odzież i bieżące potrzeby jego podopiecznych. Nie wiem, ile udało nam się dokładnie zebrać przez te wszystkie lata z prostego powodu. Kiedyś było to bardzo spontaniczne, a formalnie działamy od niedawna. Przez 4. ostatnie edycje Jelonków uzbieraliśmy ok. 30 tys zł i to zostało udokumentowane – mówi naszemu portalowi Kuba Bielicki, jeden z organizatorów wydarzenia.

Prawdziwą perełką jest w tym roku koszulka Realu Madryt, z autografami jej największych gwiazd jak Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modrić, Sergio Ramos oraz trenera Zinedina Zidane. Jest prezentem od polskiego fan-clubu Królewskich.

– Jest to 100% oryginalna koszulka, którą otrzymaliśmy od klubu z Madrytu. Nie od osób postronnych, a wprost od madryckiej centrali, więc nie ma najmniejszych obaw o jej niewiadome pochodzenie – mówi SportowemuGnieznu Łukasz Gąsiorek, prezes polskiego stowarzyszenia fanów Realu AguilaBlanca.

W aukcji bierze w tej chwili udział 11 osób, a cena zbliża się już do tysiąca złotych. Jaką sumę może osiągnąć? – Tyle ile ktoś będzie w stanie zapłacić – dodaje z uśmiechem Gąsiorek. – A już na poważnie, to ostatnio licytowany trykot, także z autografami sprzedał się za 1800 zł, więc będziemy zadowoleni jeśli tym razem uda się osiągnąć podobną sumę – kończy szef stowarzyszenia.

W gusta lokalnych sympatyków trafi z pewnością też piłka z podpisami futbolistów Lecha. Ona też jest do wylicytowania na Charytatywni Allegro.

Prócz licytacji, Dom Dziecka w Trzemesznie zostanie wsparty też sumą, którą uda się uzbierać w trakcie imprezy w Klubie Muzycznym Młyn w najbliższą sobotę, 6 stycznia. Tam odbędzie się też licytacja koszulki meczowej Lecha z autografami jego piłkarzy. A jeśli chodzi o muzyczne emocje, to dodajmy, że w kolejnej edycji Zimowych Jelonków wystąpią Lech Niedźwiedziński Funky Band, Nocne Taxi oraz DJ Alfred. Początek o 20.00, wstęp każdy wycenia wedle własnego uznania.

 

 

Zdj.Facebook.com

02 stycznia 2018 | 17:07

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *