Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Koszulka Realu Madryt do wylicytowania na rzecz Domu Dziecka

Każdy może wspomóc Dom Dziecka w Trzemesznie, stając się przy tym właścicielem koszulki z autografami m.in. Cristiano Ronaldo i Garetha Bale’a, lub piłki z podpisami graczy Lecha.

Licytacje, które znaleźć można na stronie Charytatywni Allegro organizuje Towarzystwo Miłośników Jelonka Rogacza i Stowarzyszenie Bez Nazwy. Cały dochód z nich zostanie przeznaczony na wypoczynek podopiecznych ośrodka w Trzemesznie.

Inicjatywa powstała spontanicznie kilkanaście lat temu. Korzystając z tego, że w okolicy świąt wszyscy są w domu postanowiliśmy zorganizować imprezę z której dochód miał pójść na szczytny cel. A że wśród naszych przyjaciół jest osoba powiązana z tym domem dziecka, wybór padł na niego i tak corocznie zbieramy pieniądze na wyjazdy zimowe i letnie, odzież i bieżące potrzeby jego podopiecznych. Nie wiem, ile udało nam się dokładnie zebrać przez te wszystkie lata z prostego powodu. Kiedyś było to bardzo spontaniczne, a formalnie działamy od niedawna. Przez 4. ostatnie edycje Jelonków uzbieraliśmy ok. 30 tys zł i to zostało udokumentowane – mówi naszemu portalowi Kuba Bielicki, jeden z organizatorów wydarzenia.

Prawdziwą perełką jest w tym roku koszulka Realu Madryt, z autografami jej największych gwiazd jak Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modrić, Sergio Ramos oraz trenera Zinedina Zidane. Jest prezentem od polskiego fan-clubu Królewskich.

– Jest to 100% oryginalna koszulka, którą otrzymaliśmy od klubu z Madrytu. Nie od osób postronnych, a wprost od madryckiej centrali, więc nie ma najmniejszych obaw o jej niewiadome pochodzenie – mówi SportowemuGnieznu Łukasz Gąsiorek, prezes polskiego stowarzyszenia fanów Realu AguilaBlanca.

W aukcji bierze w tej chwili udział 11 osób, a cena zbliża się już do tysiąca złotych. Jaką sumę może osiągnąć? – Tyle ile ktoś będzie w stanie zapłacić – dodaje z uśmiechem Gąsiorek. – A już na poważnie, to ostatnio licytowany trykot, także z autografami sprzedał się za 1800 zł, więc będziemy zadowoleni jeśli tym razem uda się osiągnąć podobną sumę – kończy szef stowarzyszenia.

W gusta lokalnych sympatyków trafi z pewnością też piłka z podpisami futbolistów Lecha. Ona też jest do wylicytowania na Charytatywni Allegro.

Prócz licytacji, Dom Dziecka w Trzemesznie zostanie wsparty też sumą, którą uda się uzbierać w trakcie imprezy w Klubie Muzycznym Młyn w najbliższą sobotę, 6 stycznia. Tam odbędzie się też licytacja koszulki meczowej Lecha z autografami jego piłkarzy. A jeśli chodzi o muzyczne emocje, to dodajmy, że w kolejnej edycji Zimowych Jelonków wystąpią Lech Niedźwiedziński Funky Band, Nocne Taxi oraz DJ Alfred. Początek o 20.00, wstęp każdy wycenia wedle własnego uznania.

 

 

Zdj.Facebook.com

02 stycznia 2018 | 17:07

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *