Piłka nożna

Iskra - Mieszko 2-1
Mieszko - Tarnovia 5-4
Victoria - Mieszko 0-0

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71
AZS - MKK 88-82

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Start 19-22
Młyny - MKS 30-20
Hagard - Szczypiorniak 32-24

Futsal

Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3
TAF - KS 7-5

Koszulka Realu Madryt do wylicytowania na rzecz Domu Dziecka

Każdy może wspomóc Dom Dziecka w Trzemesznie, stając się przy tym właścicielem koszulki z autografami m.in. Cristiano Ronaldo i Garetha Bale’a, lub piłki z podpisami graczy Lecha.

Licytacje, które znaleźć można na stronie Charytatywni Allegro organizuje Towarzystwo Miłośników Jelonka Rogacza i Stowarzyszenie Bez Nazwy. Cały dochód z nich zostanie przeznaczony na wypoczynek podopiecznych ośrodka w Trzemesznie.

Inicjatywa powstała spontanicznie kilkanaście lat temu. Korzystając z tego, że w okolicy świąt wszyscy są w domu postanowiliśmy zorganizować imprezę z której dochód miał pójść na szczytny cel. A że wśród naszych przyjaciół jest osoba powiązana z tym domem dziecka, wybór padł na niego i tak corocznie zbieramy pieniądze na wyjazdy zimowe i letnie, odzież i bieżące potrzeby jego podopiecznych. Nie wiem, ile udało nam się dokładnie zebrać przez te wszystkie lata z prostego powodu. Kiedyś było to bardzo spontaniczne, a formalnie działamy od niedawna. Przez 4. ostatnie edycje Jelonków uzbieraliśmy ok. 30 tys zł i to zostało udokumentowane – mówi naszemu portalowi Kuba Bielicki, jeden z organizatorów wydarzenia.

Prawdziwą perełką jest w tym roku koszulka Realu Madryt, z autografami jej największych gwiazd jak Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modrić, Sergio Ramos oraz trenera Zinedina Zidane. Jest prezentem od polskiego fan-clubu Królewskich.

– Jest to 100% oryginalna koszulka, którą otrzymaliśmy od klubu z Madrytu. Nie od osób postronnych, a wprost od madryckiej centrali, więc nie ma najmniejszych obaw o jej niewiadome pochodzenie – mówi SportowemuGnieznu Łukasz Gąsiorek, prezes polskiego stowarzyszenia fanów Realu AguilaBlanca.

W aukcji bierze w tej chwili udział 11 osób, a cena zbliża się już do tysiąca złotych. Jaką sumę może osiągnąć? – Tyle ile ktoś będzie w stanie zapłacić – dodaje z uśmiechem Gąsiorek. – A już na poważnie, to ostatnio licytowany trykot, także z autografami sprzedał się za 1800 zł, więc będziemy zadowoleni jeśli tym razem uda się osiągnąć podobną sumę – kończy szef stowarzyszenia.

W gusta lokalnych sympatyków trafi z pewnością też piłka z podpisami futbolistów Lecha. Ona też jest do wylicytowania na Charytatywni Allegro.

Prócz licytacji, Dom Dziecka w Trzemesznie zostanie wsparty też sumą, którą uda się uzbierać w trakcie imprezy w Klubie Muzycznym Młyn w najbliższą sobotę, 6 stycznia. Tam odbędzie się też licytacja koszulki meczowej Lecha z autografami jego piłkarzy. A jeśli chodzi o muzyczne emocje, to dodajmy, że w kolejnej edycji Zimowych Jelonków wystąpią Lech Niedźwiedziński Funky Band, Nocne Taxi oraz DJ Alfred. Początek o 20.00, wstęp każdy wycenia wedle własnego uznania.

 

 

Zdj.Facebook.com

02 stycznia 2018 | 17:07

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *