Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Królewskie Morsy z rekordowym wynikiem!

Piękna zimowa sceneria (może tylko zmrożonej tafli brak), mnóstwo osób i kolejny rekord. Tak było dziś nad popularnymi Łazienkami. Do wody weszło 246 osób, a to lepszy wynik od ostatniego aż o 20. Gołym okiem widać, że amatorów zimnych kąpieli sukcesywnie przybywa w naszym mieście. 

Akcja III Bicie Rekordu Gniezna w Morsowaniu ściągnęła nad jezioro tłumy. Wśród zaprawionych w zimowych kąpielach, było też sporo osób, które zdecydowało się po raz pierwszy na taki krok. – Nie jest łatwo, ale w końcu trzeba było się przełamać. Długo myślałem o tym – usłyszeliśmy od jednej z nich. 

Po krótkiej rozgrzewce w rytm muzyki do wody weszło ostatecznie na raty 246 osób, co jest najlepszym w historii osiągnięciem. Poprzedni wynik udało się pobić o 20 „głów”. Jak przyznaje Waldemar Rychert, rekordy są potrzebne, choćby z jednego powodu. – Formuła bicia rekordu Gniezna powstała tylko dlatego, że braliśmy udział w biciu rekordu Guinessa, który odbywał się w Mielnie. Tam przez pewne problemy przez 2 lata nie było wyniku. W ramach „rekompensaty” stwierdziliśmy, że robimy nasze lokalne wydarzenie.

Każdy kto wszedł dziś do wody otrzymał pamiątkowy certyfikat, na wszystkich czekała też ciepła przekąska. Akcja ma jednak zawsze charakter charytatywny i tak też było w tym roku. Nie przez przypadek. Jak dodaje Rychert, takie wydarzenia jak to dzisiejsze, zawsze przyciągają więcej osób, a to idealny moment, by komuś pomóc. – Zawsze mamy nadzieję, że w takich okolicznościach ludzie będą mieć bardziej otwarte serca i pomogą nam. W tym roku zbieramy na syna jednego z naszych Morsów – Dawida Gurzyńskiego. Urodził się jako zdrowe dziecko i w pewnym momencie dopadła go choroba w postaci postępującego zaniku mięśni. W chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim, więc nasza akcją nazwaliśmy „Zatrzymajmy czas dla Dawida”. W planach jest przeszczep komórek macierzystych, więc środków potrzeba dużo. To jest jedyna metoda, by móc z chorobą walczyć i ją zatrzymać – tłumaczy szef Królewskich Morsów.

Na leczenie Dawida ostatecznie udało się zebrać 2700zł. Chcąc pomóc Dawidowi możemy także wpłacać datki na konto fundacji:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A.

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 16291 Górzyński Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Więcej na: http://bit.ly/DawidGorzynski

16 grudnia 2018 | 21:22

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *