Piłka nożna

Obra - Mieszko 0-3
Mieszko - .......
Mieszko - .......

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Łazienki pełne ludzi o wielkich sercach. Setki osób odpowiedziały na apel biegaczy

Szczytny cel i chęć pomocy chorej osobie ściągnęły dziś nad Łazienki tłumy jakich dawno nie było! W IV Biegu Sylwestrowym wystartowało prawie pół tysiąca osób, około sto osób weszło też do wody wraz z Królewskimi Morsami.

Dzisiejsze wieczorne wydarzenie to inicjatywa Grupy Night Runners Gniezno GO, która zaprasiła zarówno wszystkich miłośników biegania, oraz pasjonatów nordic walking, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wziąć udział w IV Biegu Sylwestrowym “Biegamy dla Dawida”. A że do akcji włączyły się jak zwykle gnieźnieńskie morsy, to frekwencja jak na porę dnia była wyśmienita.

Celem było zebranie jak największej kwoty pieniędzy dla 13-letniego Dawida Górzyńskiego, chorującemu na dystrofię mięśniową. W tym roku będzie on poddany eksperymentalnemu leczeniu komórkami macierzystymi, które ma zatrzymać dalszy postęp choroby, a może i częściowo odwrócić. Apel poskutkował, z czego ucieszyli się organizatorzy.

Dwa razy z rzędu organizowaliśmy imprezę dla chorej Oli, a tym razem biegniemy dla Dawida. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co się dziś wydarzyło, bo mieliśmy przygotowane 300 medali i wszystkie szybko się rozeszły. Pozostałe osoby, które do nas dołączyły w ostatniej chwili nie załapały się nawet na numery startowe, a i tak postanowiły pobiec, wrzucić pieniądze do puszki i dobrze się bawić. Na pewno podnieśliśmy sobie frekwencyjnie poprzeczkę wysoko i o to w tym wszystkim chodzi – powiedział SportowemuGnieznu jeden ze współorganizatorów Marek Pućka.

Prócz wpłat od biegaczy, wiele osób włączyło się też w licytacje przedmiotów, z których dochód zasilił konto akcji. A że temperatura nie rozpieszczała, można było ogrzać się przy ciepłej herbacie i spróbować domowych wypieków.

Efekt zbiórki ma być znany niebawem.

 

30 grudnia 2018 | 20:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *