Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Łazienki pełne ludzi o wielkich sercach. Setki osób odpowiedziały na apel biegaczy

Szczytny cel i chęć pomocy chorej osobie ściągnęły dziś nad Łazienki tłumy jakich dawno nie było! W IV Biegu Sylwestrowym wystartowało prawie pół tysiąca osób, około sto osób weszło też do wody wraz z Królewskimi Morsami.

Dzisiejsze wieczorne wydarzenie to inicjatywa Grupy Night Runners Gniezno GO, która zaprasiła zarówno wszystkich miłośników biegania, oraz pasjonatów nordic walking, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wziąć udział w IV Biegu Sylwestrowym “Biegamy dla Dawida”. A że do akcji włączyły się jak zwykle gnieźnieńskie morsy, to frekwencja jak na porę dnia była wyśmienita.

Celem było zebranie jak największej kwoty pieniędzy dla 13-letniego Dawida Górzyńskiego, chorującemu na dystrofię mięśniową. W tym roku będzie on poddany eksperymentalnemu leczeniu komórkami macierzystymi, które ma zatrzymać dalszy postęp choroby, a może i częściowo odwrócić. Apel poskutkował, z czego ucieszyli się organizatorzy.

Dwa razy z rzędu organizowaliśmy imprezę dla chorej Oli, a tym razem biegniemy dla Dawida. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co się dziś wydarzyło, bo mieliśmy przygotowane 300 medali i wszystkie szybko się rozeszły. Pozostałe osoby, które do nas dołączyły w ostatniej chwili nie załapały się nawet na numery startowe, a i tak postanowiły pobiec, wrzucić pieniądze do puszki i dobrze się bawić. Na pewno podnieśliśmy sobie frekwencyjnie poprzeczkę wysoko i o to w tym wszystkim chodzi – powiedział SportowemuGnieznu jeden ze współorganizatorów Marek Pućka.

Prócz wpłat od biegaczy, wiele osób włączyło się też w licytacje przedmiotów, z których dochód zasilił konto akcji. A że temperatura nie rozpieszczała, można było ogrzać się przy ciepłej herbacie i spróbować domowych wypieków.

Efekt zbiórki ma być znany niebawem.

 

30 grudnia 2018 | 20:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *