Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Lodowisko ruszyło. Za kilka dni będzie jeszcze jedna tafla!

Kryte lodowisko na stadionie przy ul. Wrzesińskiej wystartowało! Dziś udało się uruchomić największą gnieźnieńską ślizgawkę, która będzie atrakcją przez najbliższych kilkanaście tygodni. Co ciekawe, po raz pierwszy Gniezno będzie miało aż dwie takie atrakcje.

Wszyscy miłośnicy łyżew mogą już obrać kurs na obiekt przy W25. Lodowisko udało się dziś uruchomić i na pierwszych chętnych nie trzeba było długo czekać. Cieszyli się, że w końcu mogą poszaleć. – Super, bo przychodzimy tutaj grupą od kilku lat i zawsze jest fajna zabawa – usłyszeliśmy. A korzystać z atrakcji będzie można jeszcze dłużej niż w latach poprzednich. Jak zdradził nam kierownik lodowiska Jarosław Krystkowiak, wszyscy przygotowali się jeszcze lepiej, by sprostać kapryśnej pogodzie.

–  W tym roku będziemy mieć jeszcze lepsze mrożenie całej tafli, przez co dodatnie temperatury nie powinny nam zrobić krzywdy. Jeśli nie będzie słońca i wysokich temperatur, to spokojnie przy temperaturze +10C lodowisko będzie w dobrej kondycji. Potężny agregat, plus wysunięcie rurek poza obręb tafli spowodują jeszcze lepsze mrożenie.

Poślizgać się będzie można 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 22:00. Bilet normalny na jedną sesję kosztuje 6 zł a ulgowy 4 złote. Na lodowisku honorowane będą także karty rodziny 3 + i seniora. W święta Bożego Narodzenia lodowisko będzie nieczynne jedynie 25 grudnia, 26 grudnia i w Nowy Rok będzie działać od godz. 16:00, a w Wigilię i Sylwestra do godz. 15:00. Na miejscu dostępna będzie wypożyczalnia łyżew (160 par w pełnej rozmiarówce), wypożyczalnia kasków dla dzieci, suszarka do łyżew, ostrzałka do łyżew oraz chodziki do nauki jazdy na łyżwach. Obok tafli jest też tradycyjnie miejsce do gry w eisstocka.

Podobnie jak w latach poprzednich tak i teraz na lodowisku nie zabraknie dodatkowych atrakcji. W Mikołajki, w godz. 16:00 – 18:00 odbędzie się impreza „Disco Lodowisko”, czyli dwugodzinne spotkanie z muzyką rozrywkową. Imprezy odbędą się także 23 i 30 grudnia w godz. 18:00 – 20:00. Korzystanie z lodowiska w czasie „Disco Lodowisko” odbywać będzie się zgodnie z opłatami oraz zasadami panującymi w tym miejscu przez cały sezon.

Ale po raz pierwszy w historii naszego miasta, będzie okazja pojeździć nie tylko na jednym, ale na dwóch lodowiskach! Druga tafla już niedługo powstanie na Rynku w ramach programu mBanku, który wybrał Głogów oraz Gniezno jako miasta partnerskie projektu. Obiekt będzie zasilany nowoczesnymi agregatami, dzięki czemu z lodowiska będzie można korzystać nie tylko przy ujemnych temperaturach. Wstęp na lodowisko będzie bezpłatny, jeśli ktoś posiada swoje łyżwy. Dla tych, którzy ich nie posiadają, przygotowana będzie wypożyczalnia, oferująca łyżwy za 6 zł. Przy lodowisku stanie również punkt cateringowy.

Budowa lodowiska rozpocznie się 11 grudnia po zakończeniu Jarmarku Bożonarodzeniowego, a otwarcie jest planowane na 15 lub 16 grudnia (co jest zależne od pogody). Lodowisko będzie miało wymiary 15 m na 20 m, w sumie 300 m². Z lodowej tafli na Rynku będzie można korzystać przez cały tydzień, w dni powszednie oraz niedziele od godz.: 10:00 do 20:00, a w piątki i soboty od 10:00 do 21:00.

06 grudnia 2018 | 19:02

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *