Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Mieszkaniec gminy Gniezno rusza w wyprawę życia

Dziś (piątek, 18 maja) wyrusza z Polski do Pakistanu grupa wspinaczy, która ma na celu wytyczenie drogi i zdobycie Yawash Sar II – dziewiczej góry w Karakorum. W tym gronie znalazł się mieszkaniec gminy Gniezno. Mowa o Dawidzie Plewczyńskim, który wywodzi się z Goślinowa. 

Sześciotysięcznik (6178 m n.p.m) w górach Karakorum (drugie pod względem wysokości pasmo górskie na ziemi) póki co nie został zdobyty. Plewczyński, wraz ze swoją ekipą, poprzez wyruszenie w ekspedycję, chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i nazwać szczyt na cześć tego wydarzenia.

Oprócz mieszkańca Goślinowa, w wyprawie wezmą udział również Bogusław Margel i Karim Hayat, a także Monika Szławieniec-Reczuch, Anna Migdał, Wiktor Jurasz, Paweł Kułaga, Tomasz Hełka i Sławomir Wiktor.

Warto wspomnieć, że Dawid Plewczyński to prawdziwy heros. W swoim życiu rywalizuje nie tylko z pasmami górskimi, ale również z chorobą. Półtora roku temu wykryto u niego cukrzycę typu 1. Mimo to nie poddał się i nadal realizuje swoje marzenia, uczestnicząc w kolejnych wyprawach.

Ekspedycja zaczyna się 18 maja. Zgodnie z planami, powrót do kraju został wyznaczony na 12 czerwca.

Fot. Facebook (prywatne archiwum Dawida Plewczyńskiego) 

17 maja 2018 | 21:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *