Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Mieszkaniec gminy Gniezno rusza w wyprawę życia

Dziś (piątek, 18 maja) wyrusza z Polski do Pakistanu grupa wspinaczy, która ma na celu wytyczenie drogi i zdobycie Yawash Sar II – dziewiczej góry w Karakorum. W tym gronie znalazł się mieszkaniec gminy Gniezno. Mowa o Dawidzie Plewczyńskim, który wywodzi się z Goślinowa. 

Sześciotysięcznik (6178 m n.p.m) w górach Karakorum (drugie pod względem wysokości pasmo górskie na ziemi) póki co nie został zdobyty. Plewczyński, wraz ze swoją ekipą, poprzez wyruszenie w ekspedycję, chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i nazwać szczyt na cześć tego wydarzenia.

Oprócz mieszkańca Goślinowa, w wyprawie wezmą udział również Bogusław Margel i Karim Hayat, a także Monika Szławieniec-Reczuch, Anna Migdał, Wiktor Jurasz, Paweł Kułaga, Tomasz Hełka i Sławomir Wiktor.

Warto wspomnieć, że Dawid Plewczyński to prawdziwy heros. W swoim życiu rywalizuje nie tylko z pasmami górskimi, ale również z chorobą. Półtora roku temu wykryto u niego cukrzycę typu 1. Mimo to nie poddał się i nadal realizuje swoje marzenia, uczestnicząc w kolejnych wyprawach.

Ekspedycja zaczyna się 18 maja. Zgodnie z planami, powrót do kraju został wyznaczony na 12 czerwca.

Fot. Facebook (prywatne archiwum Dawida Plewczyńskiego) 

17 maja 2018 | 21:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *