Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Mieszkaniec gminy Gniezno rusza w wyprawę życia

Dziś (piątek, 18 maja) wyrusza z Polski do Pakistanu grupa wspinaczy, która ma na celu wytyczenie drogi i zdobycie Yawash Sar II – dziewiczej góry w Karakorum. W tym gronie znalazł się mieszkaniec gminy Gniezno. Mowa o Dawidzie Plewczyńskim, który wywodzi się z Goślinowa. 

Sześciotysięcznik (6178 m n.p.m) w górach Karakorum (drugie pod względem wysokości pasmo górskie na ziemi) póki co nie został zdobyty. Plewczyński, wraz ze swoją ekipą, poprzez wyruszenie w ekspedycję, chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i nazwać szczyt na cześć tego wydarzenia.

Oprócz mieszkańca Goślinowa, w wyprawie wezmą udział również Bogusław Margel i Karim Hayat, a także Monika Szławieniec-Reczuch, Anna Migdał, Wiktor Jurasz, Paweł Kułaga, Tomasz Hełka i Sławomir Wiktor.

Warto wspomnieć, że Dawid Plewczyński to prawdziwy heros. W swoim życiu rywalizuje nie tylko z pasmami górskimi, ale również z chorobą. Półtora roku temu wykryto u niego cukrzycę typu 1. Mimo to nie poddał się i nadal realizuje swoje marzenia, uczestnicząc w kolejnych wyprawach.

Ekspedycja zaczyna się 18 maja. Zgodnie z planami, powrót do kraju został wyznaczony na 12 czerwca.

Fot. Facebook (prywatne archiwum Dawida Plewczyńskiego) 

17 maja 2018 | 21:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *