Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Młodzi piłkarze będą promować pro-zwierzęce postawy

Młodzi piłkarze z akademii Mieszka będą biegać po boisku z logo fundacji „Przyjaciele Zwierząt”. Klub podpisał dziś dokument o współpracy, a różne działania mają przynieść wymierne korzyści obu podmiotom. Dzieciom i młodzieży niezbędną edukację, a czworonogom – pożywienie i lepsze traktowanie w przyszłości.

Fundacja „Przyjaciele Zwierząt” działa od 2 lat, choć młodzież pomaga czworonogom już od wielu lat. Teraz skierowała swe kroki do największego klubu piłkarskiego w powiecie gnieźnieńskim, by zaszczepiać najmłodszym szacunek i miłość do zwierzaków. Stosunek do nich jest ciągle różny, a takie akcje mają dać do myślenia.

– Jest nam niezmiernie miło, że możemy połączyć siły i wspólnie działać w temacie edukacji pro-zwierzęcej. Liczymy na to, że chłopcy grając z naszym logo, będą symbolem, że rzeczywistość zmienia się na lepsze, że rola zwierząt żyjących wśród ludzi jest dużo ważniejsza. Za kilka lat mamy nadzieję, takie organizacje jak nasza nie będą potrzebne, że ci młodzi ludzie będą mieli wpojone właściwe postawy. Powinni wiedzieć, że zwierzę ma swoje potrzeby, odczuwa ból i trzeba o nie dbać jak o drugiego człowieka – uzasadnia Aleksandra Szeszycka, szefowa fundacji.

W Mieszku trenuje obecnie ponad 300 młodych piłkarzy. To jedna z największych akademii w Wielkopolsce. Fundacje będzie promował głównie rocznik 2006, jednak nie tylko na kwestiach promocyjnych się skończy. Klub planuje organizować zbiórkę żywności dla zwierząt podczas spotkań młodzieżowych, jak i seniorów. – Zachęcam w tym momencie, abyście Państwo wsparli nasze działania w przyszłości – zachęca kibiców prezes Mieszka Maciej Ciesielski.

12 czerwca 2018 | 18:33

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *