Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Nowa hala – nowa ulica

Budowana hala widowiskowo-sportowa nie będzie znajdować się przy ul. Paczkowskiego, jak wielu sądziło. Jak udało nam się ustalić obiekt zlokalizowany będzie przy ul. Sportowej.

Przyszła wizytówka miasta była już niemal ochrzczona, iż stanie przy ul. Paczkowskiego i wielu mówiąc o niej używało takiego nazewnictwa. Nic z tych rzeczy. Postanowiono, że ten krótki niespełna 400-metrowy odcinek powinien mieć swoją autonomiczną nazwę. Chodzi głównie o to, by zaakcentować jego charakter, bo na nową nazwę załapie się nie tylko hala, ale i boisko do hokeja. Choć to nie jedyny powód, mówi SportowemuGnieznu Prezydent Tomasz Budasz. – Myśleliśmy o tym ostatnio intensywnie, bo stara hala stoi przy ul. Paczkowskiego, a nowa jest przy działce zlokalizowanej przy ul. Zabłockiego. Zauważyłem, że sporo dużych kompleksów jest jednak zlokalizowanych przy ul. Sportowej lub np. Olimpijczyków. Jednym słowem coś co kojarzy się ze sportem. A tutaj wrzucając w mapy Google mielibyśmy dwie hale pod niemal tym samym adresem, a to by myliło drużyny przyjezdne.

Pomysłów było kilka. Od samej nazwy „Olimpijczyków”, po nazwiska tychże osób z Gniezna. Ostatnio nawet zgłosił się ktoś, kto zaproponował by jeden z braci Kucharów (olimpijczyk, piłkarz i hokeista – dop.aut) był patronem ulicy. – Dużo pomysłów i dużo osób do uczczenia pewnie by się znalazło, ale tutaj pozostawiłem to zespołowi, który zajmuje się nazewnictwem ulic w Ratuszu. Usłyszałem, że zgodzono się na ul. Sportową i to myślę najlepsze rozwiązanie. To jest krótki odcinek od dawnego budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, aż do schodów i będzie się fajnie kojarzył. Pod tym adresem będzie też boisko do hokeja, więc wszystko do siebie pasuje – kończy włodarz Pierwszej Stolicy.

29 marca 2018 | 06:09

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *