Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Opłakane skutki ulewy. GOSiR i żużlowcy policzą straty

Sporo szkód wywołała wczorajsza potężna ulewa w Gnieźnie. Półgodzinne oberwanie chmury wystarczyło, by zniszczyć kąpielisko na Winiarach, zalać pomieszczenie klubowe Startu i pomieszczenia techniczne w nowej hali. 

Nawet 40mm deszczu spadło na każdy metr kwadratowy podczas wczorajszej ulewy jaka popołudniu przeszła nad naszym miastem. Potężny opad trwał wprawdzie „tylko” około pół godziny, ale i to wystarczyło, by w kilku miejscach poczynić spore szkody. 

Żywioł m.in zniszczył część kąpieliska na Łazienkach. Woda spływająca z góry, podmyła wszystko co znajduje się poniżej asfaltowej ścieżki, a efekt możecie zobaczyć na przesłanym do nas zdjęciu. Kąpielisko dopiero co zostało odebrane przez Sanepid i przygotowane do sezonu, a już trzeba zabrać się do roboty, by naprawić zniszczoną plażę. – Można załamać tylko ręce. Nie dość, że ostatnio było tyle problemów przez pandemię, to teraz jeszcze to. Wszystko było już gotowe do sezonu – mówi nam Jacek Mańkowski, dyrektor GOSiR.

Woda wdarła się również do pomieszczeń klubowych Startu. W magazynie szkółki żużlowej znajduje się sporo sprzętu i akcesoriów, które w części ucierpiały. – Zalane zostały opony, felgi, zębatki, wszystko to co leżało na ziemi. Na szczęście ocalały silniki, bo aż tyle wody nie wleciało do środka. W poniedziałek będziemy sprawdzać i szacować jakie straty ponieśliśmy – relacjonuje nam Paweł Woźny.

Woda wdarła się także do nowej hali im. Mieczysława Łopatki. Tutaj na szczęście przedostała się tylko do pomieszczeń technicznych i nie zdołała zalać choćby parkietu.

27 czerwca 2020 | 08:34

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *