Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Prezydent przedstawił koncepcję nowych ścieżek rowerowych

Prezydent Tomasz Budasz wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy prosili o więcej szczegółów dotyczących punktu programu wyborczego mówiącego o budowie 50 kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Włodarz naszego miasta przedstawił wstępne plany.

Opracowana koncepcja zakłada, w dużym skrócie, utworzenie dwóch głównych tras przelotowych przez miasto, zbiegających się w centrum: północ-południe i wschód-zachód. Uzupełnić je ma pętla łącząca te ścieżki wokół miasta, do wykorzystania również na cele rekreacyjne. Wstępnie planowany ich przebieg możecie zobaczyć na załączonych mapkach, ale na pewno ich ostateczny kształt będzie konsultowany ze środowiskiem aktywnych rowerzystów.

Program to jednak nie tylko oderwane od siebie punkty, to spójna wizja. Dlatego budowa ścieżek doskonale ma uzupełniać się z inną pozycją planu, czyli utworzeniem stacji rowerów miejskich w kluczowych punktach komunikacyjnych.

Jak wspomnieli kandydaci Tomasz Budasz – Koalicja Obywatelska, budowa ścieżek będzie przynosiła korzyści w dwójnasób: raz, że im więcej rowerzystów, tym mniej korków w mieście – więc skorzystać na tym powinni nie tylko fani dwóch kółek, ale i zagorzali kierowcy; dwa, że rozwój tras rowerowych doskonale wpisuje się w działania nad ograniczaniem zanieczyszczenia powietrza w Gnieźnie – mniejsze korki to przecież także mniej spalin.

Źródło: Tomasz Budasz – fanpage

22 września 2018 | 18:19

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *