Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

„Razem w przedwiośnie” z biegaczami, kijkarzami i morsami

120 biegaczy, kilkudziesięciu „kijkarzy” i dziesiątki morsów – tak wyglądała dzisiejsza frekwencja w imprezie pod nazwą „Razem w przedwiośnie”. Organizatorem było stowarzyszenie „Razem”, a cel jaki im przyświecał to  zbieranie funduszy na wsparcie mieszkalnictwa osób z niepełnosprawnościami.

Przepiękna pogoda zachęciła wiele osób by nie tylko włączyć się aktywnie, ale by chociażby przyjść nad jezioro Winiary i spędzić miło czas. Na wszystkich czekały wypieki, kawa, herbata i dużo dobrej muzyki.

Ci, którzy zdecydowali się pobiec mieli do pokonania cztery pętle wokół jeziora (10 km), a maszerujący z kijami połowę krótszy dystans. Każdy bez wyjątku otrzymał pamiątkowy medal wykonany własnoręcznie przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających przy ul. Kolejowej a prowadzonych przez Stowarzyszenie „Razem”.

Jest to druga edycja naszej akcji, w tym roku zbieramy środki na promocję mieszkalnictwa osób niepełnosprawnych. Razem ze Stowarzyszeniem Światowid prowadzimy projekt, którego jednym z celów jest zapewnienie im mieszkania. Mieszkania są w tej chwili przygotowywane i jeszcze nie wiemy jakie środki będą nam potrzebne. Odpłatność miesięczna będzie wynosiła 900 zł wraz z mediami i w każdym z nich zamieszkają 2 lub 3 osoby. Uczestnicy projektu też będą musieli partycypować w kosztach, jednak my chcemy im na początku pomóc. Mieszkania będą się mieścić w Czerniejewie, Niechanowie i Nidomiu i są przystosowane pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Zamieszka w nich łącznie 21 osób na tym etapie – powiedziała nam Kamila Wesołowska-Czajka ze stowarzyszenia „Razem”.

W imprezę włączyły się gnieźnieńskie morsy. – Zawsze pojawiamy się tam gdzie nas zapraszają, stąd jesteśmy i dziś w imprezie, z której dochód idzie na szczytny cel – mówił Waldemar Rychert. Do wody weszło kilkadziesiąt osób, a z brzegu jak zwykle podziwiały odważnych tłumy.

 

11 marca 2018 | 12:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *