Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Rewelacyjna! Będzie najlepszą w kraju?

Ma szanse być jedną z najładniejszych w kraju i my wierzymy, że tak właśnie będzie. Prace na Gnieźnieńskiej Strefie Kibica na rozpoczynający się dziś mundial właśnie się zakończyły!

Sportowym sercem Gniezna będzie przez najbliższe tygodnie piłkarska Strefa Kibica zlokalizowana na Placu Świętego Wojciecha u podnóża Katedry. Dziś zakończyły się najintensywniejsze prace, które trwały od kilku dni. Ukończono montaż trybun, zainstalowano wielki telebim i pojawiły się mundialowe akcenty. – Mamy ambicje, żeby to była najlepsza Strefa Kibica w kraju. Taka, jaka była dwa lata temu podczas Euro. Tak oceniamy ją nie tylko my, ale również zewnętrzni eksperci. Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Gniezna do wspólnej zabawy przez miesiąc, od meczu rozpoczęcia Rosja – Arabia Saudyjska (dziś o 17:00). Będziemy wspólnie oglądać wszystkie 64 mecze, w tym spotkania z udziałem Polaków – mówił niedawno prezydent miasta Gniezna Tomasz Budasz.

Nowością są trybuny, które pomieszczą aż pół tysiąca kibiców. Stanęły po obu stronach ekranu, a ci którzy nie zmieszczą się na niej, będą mogli usiąść albo przy stołach, albo na trawie. W sumie na terenie Strefy Kibica, według szacunków może przebywać około pięciu tysięcy fanów futbolu.

Sportowe zmagania rozpoczną się dziś meczem Rosja-Arabia Saudyjska, choć na prawdziwe emocje przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka dni. Pierwsze starcie biało-czerwonych już we wtorek z Senegalem o 17.00. Wtedy Plac Św.Wojciecha będzie w całości biało-czerwony!

Swój „żywot” za chwilę zakończy też specjalny zegar, który od kilku miesięcy na Rynku odliczał czas do rozpoczęcia turnieju w Rosji. Gdy robiliśmy zdjęcie do pierwszego gwizdka zmagań zostały tylko 4,5 godziny…

Oto jak prezentuje się gnieźnieńska Strefa Kibica.

14 czerwca 2018 | 12:19

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *