Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

„Tajwan” rządzi. Nigdzie nie ma tylu czerwono-czarnych graffiti!

Chyba żadna gnieźnieńska dzielnica nie identyfikuje się tak bardzo z żużlowym Startem, jak os. Grunwaldzkie. Skąd taka teza? Widać to gołym okiem…

Popularny „Tajwan” robi już od dawna wiele, by zwrócić na siebie uwagę, że tutaj przywiązanie kibiców do dyscypliny nr 1 w Gnieźnie jest największe. Wystarczy krótki objazd po dzielnicy, by natrafić na mniej lub bardziej wymyślne napisy na ścianach budynków i garaży. Ostatnio jednak fantazja sympatyków szlaki stała się jeszcze bardziej wymowna, bo osiedle nabrało czerwono-czarnych akcentów w postaci graffiti.

Powstały w kilku miejscach (przynajmniej tyle wyłapaliśmy) i trzeba przyznać, że wymagały sporo pracy i zaangażowania od twórców. Jedno z nich znajduje się na ścianie byłego reliktu PRL-u – barze „Pod Aniołami”, a ostatnie, które skończono kilka dni temu, tuż przy wjeździe do MPK.

Pracowaliśmy w kilka osób przy ich tworzeniu – mówi nam anonimowo jeden z kibiców. Chcieliśmy, by miejsca, które nadawały się na zagospodarowanie, nie były puste i nieciekawe. Teraz prośba do wszystkich, by nie niszczyć tego, a nasza praca nie poszła na marne.

Jeżeli znacie jeszcze jakieś miejsca, w których miłośnicy speedwaya, podobnie zaakcentowali swoją obecność, można nam przysyłać zdjęcia na redakcyjnego maila – sportowegniezno@gmail.com

14 maja 2018 | 18:06

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *