Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

W nowym miejscu, z nową gwiazdą. Znamy datę wyboru Sportowca Roku!

Jako pierwsi możemy oficjalnie poinformować. Jak ustaliliśmy – w piątek 11 stycznia, 2019r. poznamy nazwisko Sportowca Roku 2018. Wszystko na to wskazuje, że nie zabraknie też gwiazdy, która poprowadzi imprezę.

Za półtora miesiąca poznamy najważniejsze rozstrzygnięcia, w najważniejszym plebiscycie sportowym w Pierwszej Stolicy. Specjalna kapituła złożona z dziennikarzy lokalnych mediów po raz 14. wyłoni najlepszego trenera, zespół, wydarzenie roku, działacza, odkrycie roku i przede wszystkim najlepszych dziesięciu sportowców minionych 12 miesięcy. Nagrodą jak zwykle będą Orły Gnieźnieńskiego Sportu – o które wszystko na to wskazuje – walka znów będzie zacięta. Różnice zdań pomiędzy członkami kapituły często są tak duże, że kto wie, czy nie będą potrzebne dodatkowe głosowania, jak to miało miejsce w latach poprzednich. 

Nadchodząca impreza będzie też wyjątkowa choćby z jednego powodu. Po raz pierwszy odbędzie się w nowej hali im. Mieczysława Łopatki, a nie jak to było dotychczas, w auli I LO. – Marzyliśmy o obiekcie, który byłby idealny choćby pod takie wydarzenie jak wybór Sportowca Roku i w końcu je mamy. Aula I LO miała swój klimat, ale to jest miejsce, w którym takie wydarzenia powinny się odbywać. Przenosimy się tutaj już na stałe, to pewne – mówi nam Waldemar Rewers z Urzędu Miasta.

Każdy plebiscyt prócz akcentów sportowych, ma także wymiar artystyczny. Gośćmi wydarzenia były do tej pory takie gwiazdy jak Cezary Pazura, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Jurki, Kabaret Moralnego NIepokoju, Krzysztof Hanke, czy prowadzący ostatnią galę Tomasz Zimoch. Jak udało nam się dowiedzieć, w tym roku też szykowane jest coś „extra”. – Jesteśmy na ostatniej prostej ustalania szczegółów i jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, to zaszczyci nas obecnością ktoś bardzo znany – uchyla nam rąbka tajemnicy Rewers.

Przed rokiem najlepszym sportowcem został żużlowiec Mirosław Jabłoński, trenerami uznano Roberta Popka i Romana Solarka z MKS MOS, działaczem został Tomasz Konowalski z MKK, odkryciem tenisista Albert Chudy, drużyną – MKS PR Urbis, imprezą Bieg Lechitów, a Super Orła otrzymał Andrzej Krzyścin

28 listopada 2018 | 20:43

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *