Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Mieszko - Kotwica 2-0
Obra - Mieszko 2-1

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
MKS - Młyny 27-25
FunFloor - MKS 37-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

W Trzemesznie zorganizowali spartakiadę dla seniorów i niepełnosprawnych

W dniu 20 kwietnia 2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbyła się Spartakiada Sportowo – Integracyjna „Pora Aktywnego Seniora” gminy Trzemeszno zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie.

Współorganizatorem wydarzenia byli: Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Wśród zaproszonych uczestników udział w spartakiadzie wzięły reprezentacje: Stowarzyszenia Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne „Promyk” z Panią Prezes Heleną Strzelecką, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z Panią Prezes Marią Głowacką, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Panią Przewodniczącą Janiną Płuciennik oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie wraz z opiekunami. Nie zabrakło także gospodarza – Burmistrza Miasta i Gminy Trzemeszno Pana Krzysztofa Derezińskiego. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan reprezentowali: Stanisław Dolaciński – prezes, który otworzył spartakiadę i życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, Tadeusz Tomaszewski – honorowy prezes SMW, Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, asystent Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej, Anna Stanowska – wiceprezes SMW, Justyna Banasik – skarbnik i członkowie zarządu Krzysztof Wojciechowski i Przemysław Mularczyk.  W ramach spartakiady przeprowadzono szereg konkurencji sportowo – rekreacyjnych takich jak: rzut woreczkami do okręgów, rzut woreczkami do kosza, rzut piłką do kosza, rzut ringo, strzał piłką do mini bramki oraz rzut lotką do tarczy. W poszczególnych konkurencjach zwycięzcami byli:

rzut woreczkami do okręgów:

 1. Stefania Maciejewska – PZERiI
 2. Maria Sarnowska – PZERiI
 3. Piotr Kabaciński – ŚDS

rzut woreczkami do kosza:

 1. Maria Głowacka – Diabetycy
 2. Leokadia Kaczmarek – Diabetycy
 3. Daniela Bodda – „Promyk”

rzut piłką do kosza:

 1. Maria Sarnowska – PZERiI
 2. Ryszard Szymański – ŚDS
 3. Waldemar Dobrzyński – ŚDS

rzut ringo:

 1. Maria Sarnowska – PZERiI
 2. Sylwia Greficz – ŚDS
 3. Krystyna Karczewska – PZERiI

strzał piłką do mini bramki:

 1. Alicja Miękiszak – PZERiI
 2. Dariusz Filip – ŚDS
 3. Lechosław Kłysz – „Promyk”

rzut lotką do tarczy:

 1. Rafał Giza – ŚDS
 2. Wojciech Tubacki – PZERiI
 3. Wiesława Guściora – PZERiI

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, zaś każda drużyna otrzymała statuetkę uczestnictwa w spartakiadzie. Imprezie towarzyszyła integracyjna atmosfera przy kawie i ciastku. Każdy uczestnik spartakiady otrzymał słodki upominek w postaci czekolady.

 

23 kwietnia 2018 | 12:22

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *