Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

W Trzemesznie zorganizowali spartakiadę dla seniorów i niepełnosprawnych

W dniu 20 kwietnia 2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbyła się Spartakiada Sportowo – Integracyjna „Pora Aktywnego Seniora” gminy Trzemeszno zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie.

Współorganizatorem wydarzenia byli: Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Wśród zaproszonych uczestników udział w spartakiadzie wzięły reprezentacje: Stowarzyszenia Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne „Promyk” z Panią Prezes Heleną Strzelecką, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z Panią Prezes Marią Głowacką, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Panią Przewodniczącą Janiną Płuciennik oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie wraz z opiekunami. Nie zabrakło także gospodarza – Burmistrza Miasta i Gminy Trzemeszno Pana Krzysztofa Derezińskiego. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan reprezentowali: Stanisław Dolaciński – prezes, który otworzył spartakiadę i życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, Tadeusz Tomaszewski – honorowy prezes SMW, Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, asystent Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej, Anna Stanowska – wiceprezes SMW, Justyna Banasik – skarbnik i członkowie zarządu Krzysztof Wojciechowski i Przemysław Mularczyk.  W ramach spartakiady przeprowadzono szereg konkurencji sportowo – rekreacyjnych takich jak: rzut woreczkami do okręgów, rzut woreczkami do kosza, rzut piłką do kosza, rzut ringo, strzał piłką do mini bramki oraz rzut lotką do tarczy. W poszczególnych konkurencjach zwycięzcami byli:

rzut woreczkami do okręgów:

 1. Stefania Maciejewska – PZERiI
 2. Maria Sarnowska – PZERiI
 3. Piotr Kabaciński – ŚDS

rzut woreczkami do kosza:

 1. Maria Głowacka – Diabetycy
 2. Leokadia Kaczmarek – Diabetycy
 3. Daniela Bodda – „Promyk”

rzut piłką do kosza:

 1. Maria Sarnowska – PZERiI
 2. Ryszard Szymański – ŚDS
 3. Waldemar Dobrzyński – ŚDS

rzut ringo:

 1. Maria Sarnowska – PZERiI
 2. Sylwia Greficz – ŚDS
 3. Krystyna Karczewska – PZERiI

strzał piłką do mini bramki:

 1. Alicja Miękiszak – PZERiI
 2. Dariusz Filip – ŚDS
 3. Lechosław Kłysz – „Promyk”

rzut lotką do tarczy:

 1. Rafał Giza – ŚDS
 2. Wojciech Tubacki – PZERiI
 3. Wiesława Guściora – PZERiI

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, zaś każda drużyna otrzymała statuetkę uczestnictwa w spartakiadzie. Imprezie towarzyszyła integracyjna atmosfera przy kawie i ciastku. Każdy uczestnik spartakiady otrzymał słodki upominek w postaci czekolady.

 

23 kwietnia 2018 | 12:22

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *