Znamy już projekty mieszkańców, które przeszły weryfikację w Urzędzie Miejskim i zostaną poddane pod głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna. To w sumie 12 projektów, wśród których jak zwykle znalazły się pomysły pro-sportowe. Drugie podejście do mini-toru przyszykował Start.
W tym roku w Budżecie Obywatelskim jest więcej pieniędzy, bo aż 800 tys. zł. Pełnoletni mieszkańcy Gniezna będą mogli głosować od 1 do 17 czerwca w następujących punktach:
– Biuro Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim (ul. Lecha 6)
– Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna (ul. Staszica 12a i os. Orła Białego 18)
– Szkoła Podstawowa nr 8 (ul. Pawła Cymsa 14)
– Szkoła Podstawowa nr 12 (os. K. Wielkiego 33),
– Szkoła Podstawowa 3 (ul. Czarnieckiego 7)
– Basen – Kompleks Rekreacyjno-Sportowy GOSiR (ul. bł. Jolenty 5)
Dodatkowo Urząd Miejski w Gnieźnie zorganizuje także Dzień Promocji Budżetu Obywatelskiego na Rynku, 8 czerwca 2019. Autorzy projektów będą mieli wtedy szansę wypromowania swoich projektów, a mieszkańcy będą mogli oddać swój głos.
Możliwe będzie oczywiście głosowanie przez internet: poprzez przesłanie jako załącznik drogą elektroniczną karty do głosowania, na adres bomg@gniezno.eu na stronie http://budzetobywatelski.gniezno.eu – za pośrednictwem aktywnego formularza. W obu przypadkach głosowanie będzie możliwe do północy ostatniego dnia głosowania.
Mocno o środki chce w tym roku powalczyć Start Gniezno. Jego pomysł na budowę mini toru dla najmłodszych adeptów sportu motorowego przed rokiem przepadł z kretesem, tym razem klub chce najbliższe tygodnie solidnie przepracować. – Mamy pomysł jak zmobilizować ludzi na głosowanie na nasz projekt. Na pewno zrobimy to dużo skuteczniej niż ostatnio. Zaangażujemy się solidnie w promocję – usłyszeliśmy dziś z klubu. Więcej o tej inicjatywie napiszemy już niedługo na naszych łamach.
Wnioski przeznaczone do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na 2020 rok:
Strefa miejskiego relaksu – parklet na ul. Dąbrówki
• Ciąg pieszy-jezdny wzdłuż ul. Skalnej
• Sterylizujemy nasze domowe i psy i koty
• Remont chodnika na ul. Mokrej
• Gnieźnieński Wehikuł Czasu – Mobilne Interaktywne Muzeum Gniezna
• Zagospodarowanie terenu między ul. Kościuszki i ul. Dworcową poprzez uporządkowanie, wykonanie licznych nasadzeń zieleni oraz budowę edukacyjnej ścieżki ekologicznej „EkoTrakt”
• Wykonanie sceny plenerowej z zapleczem higieniczno-sanitarnym
• Strefa wypoczynku dla seniorów
• Budowa mini toru żużlowego oraz toru do pitbike
• Modernizacja nawierzchni chodnika przy ul. Żwirki i Wigury po stronie SP6, od ul. Łazienki do ul. Barciszewskiego
• Projekt remontu toalet szkolnych w SP7
• Wystawa: Parowozownia Gniezno – Historia Teraźniejszość Przyszłość
W ubiegłorocznym głosowaniu udział wzięło rekordowo mało osób, bo niecałe cztery tysiące. Było to połowę mniej niż we wcześniejszej edycji. Zwyciężyły przypomnijmy dwa projekty – „Wenecja – powrót do życia”, oraz „Plac zabaw dla dzieci wraz z przebudową boiska piłkarskiego przy ulicy Sikorskiego”. Obie inwestycje to koszt prawie 900 tys. zł.
Głosowanie rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 17 czerwca 2019 roku.
źródło: gniezno.eu
0 komentarzy