Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Znów będą bić rekord Gniezna w morsowaniu

W najbliższą niedzielę (17 grudnia) w okolicach plaży miejskiej jeziora Winiary odbędzie się II edycja Bicia Rekordu Gniezna w morsowaniu. Oficjalne rozpoczęcie imprezy wyznaczono na godzinę 12:00. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Organizatorzy liczą na to, że uda się pobić frekwencję z zeszłego roku, kiedy to w zabawie uczestniczyło 149 osób!

Aby przystąpić do wspólnego morsowania, należy się zarejestrować. Początek zapisów zaplanowano na godzinę 11. Potrwają one do godz. 12, kiedy to nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy. Kilka minut później zostanie wykonana pamiątkowa fotografia uczestników, po czym dojdzie do rozgrzewki. Punkt kulminacyjny wyznaczono na godzinę 12:30. To właśnie wówczas morsy wskoczą do zimnej wody w jeziorze Winiary. Impreza potrwa do ok. 14:00.

Organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w II edycji Bicia Rekordu Gniezna w morsowaniu, ciepłą zupę, gorącą herbatę, a także gorące ciasto. Na plaży rozpalone zostaną trzy ogniska, nad którymi będzie możliwość usmażenia kiełbasek. Kiełbasy, pieczywo i kije zapewni organizator wydarzenia – Królewskie Morsy Gniezno.

Godnym uwagi jest fakt, że imprezie towarzyszyć będzie szczytny cel. Podczas morsowania zbierane będą pieniądze na leczenie Olusia z Gniezna, który walczy ze złośliwym nowotworem.

Wszyscy ci, którzy wybiorą się w niedzielę na II edycję Bicia Rekordu Gniezna w morsowaniu, powinni pamiętać o zakazie wjazdu na plażę miejską. Ulica Łazienki będzie zamknięta dla ruchu na wysokości kościoła. Wjazd na plażę dozwolony jest tylko dla pojazdów obsługujących wydarzenie. Organizatorzy zalecają parkowanie w pobliżu hotelu Gewert i wzdłuż ulicy Paczkowskiego, jednocześnie przypominając, że trwają prace nad nowym parkingiem pod wiaduktem Solidarności.

15 grudnia 2017 | 09:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *