Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Żużlowcy promowali akcję „Odblask to nie obciach”

Wystarczyło przyjść i odebrać swój odblask. W gnieźnieńskiej galerii handlowej na Winiarach odbyła się akcja propagująca noszenie odblaskowych elementów, w której wzięli udział również żużlowcy Startu.

Jak bardzo są użyteczne na naszej odzieży nawet miniaturowej wielkości emblematy można było przekonać się zaglądając przez specjalną tubę, która ukazywała różnice w widoczności osób z odblaskami i bez. – Pół roku temu na gnieźnieńskie ulice wyruszył autobus pod hasłem „Odblask to nie obciach” i to jest właśnie idea naszej akcji, żeby pokazać ludziom, że to co się odznacza na odzieży wcale nie musi być „obciachowe”. Bardzo często jak rozmawiamy z ludźmi to słyszymy – nam się takie rzeczy nie zdarzają, nam to niepotrzebne. A my chcemy pokazać używając chociażby magicznej tuby że to jest problem który dotyczy nas wszystkich a nie tylko dzieci. Stereotyp podpowiada nam – myślimy odblaski, mówimy dzieci. Większość negatywnych statystyk na drogach spowodowanych jest jednak przez wypadki z udziałem dorosłych. Pamiętajmy że nie tylko chodzi o bezpieczeństwo nasze, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego – mówił nam Sławomir Piotrowski, organizator akcji.

Na miejscu można było nie tylko otrzymać elementy odblaskowe ale i wziąć udział w szybkich konkursach z nagrodami. Obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych, jak i żużlowcy Car Gwarant Start. Marcin Nowak, Norbert Krakowiak i Adrian Gała dołączyli do akcji rozdając nie elementy odblaskowe, a najnowsze „Startowe” kalendarze. Była też okazja porozmawiać z nimi oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie

15 lutego 2018 | 18:10

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *