Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko - Centra 2-1
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74

Piłka ręczna

MKS - Ruch 33-28
SPR - Szczypiorniak - Acana 33-15
EKS - MKS 29-25

Futsal

KS - Bojano 5-3
Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4

A. Gała: „Mogę jedynie przeprosić. To totalnie nie był mój dzień”

Sporo cierpkich słów z ust kibiców usłyszeli po niedzielnym blamażu w Rybniku żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno. Bardzo duża fala krytyki spadła na Adriana Gałę, który jako pierwszy udał się w kierunku sympatyków obecnych na stadionie przy ulicy Gliwickiej. Wychowanek gnieźnieńskiego klubu był wyraźnie zasmucony blamażem i przepraszał kibiców. 

Cóż mogę powiedzieć… Mogę jedynie przeprosić tych ludzi, którzy przyjechali do Rybnika, by nas wspomagać. W naszym wykonaniu było naprawdę słabo. Mogę tylko przeprosić. To totalnie nie był mój dzień. Nic nie wychodziło. Wiem, że sprzęt i wszystko funkcjonuje bardzo dobrze, tylko ja tym razem nie robiłem tego, co potrafię – mówił nam Adrian Gała tuż po nieudanym spotkaniu.

W niedzielę 23-latek wywalczył zaledwie dwa punkty. Na jego obronę można napisać, że to była pierwsza taka wpadka w tym sezonie. We wcześniejszych spotkaniach prezentował się wyśmienicie. Bardzo dobrze spisał się też w sobotnim turnieju w Niemczech. Po rywalizacji w Teterow musiał przejechać około 700 kilometrów, by zameldować się w Rybniku. Czy zmęczenie podróżą nie wpłynęło na jego postawę? – Ciężko mi powiedzieć. Myślę, że czym więcej jazdy, tym będzie lepiej. Trudno cokolwiek powiedzieć. Chcę ochłonąć i zapomnieć o tych zawodach. Wiem, że dobrze czuję się na motocyklach, ale tym razem nic nie wychodziło – wyjaśnił Gała.

Rybnickie „Rekiny” robiły z gnieźnianami co tylko chciały. Podopieczni Rafaela Wojciechowskiego i Piotra Szymki nie mieli żadnych argumentów na zatrzymanie rozpędzonych przeciwników. Czerwono-czarnym brakowało w szczególności dobrych startów. – Nie potrafiliśmy wyjechać ze startu i już od tego momentu nam uciekali. Przepraszamy. Też jest nam przykro. Obiecujemy, że dalej będziemy walczyć – podsumował reprezentant Car Gwarant Startu Gniezno.

20 maja 2018 | 22:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *