Piłka nożna

Warta - Mieszko 3-3
Mieszko - Polonia 3-2
Huragan - Mieszko 1-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Start 21-32
Piotrcovia - MKS - 34-31
MKS - ....

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

A. Gała: „To było bardzo chamskie zagranie. Tak się nie jeździ”

Już chyba po raz ostatni wracamy do czerwonej kartki, którą Adrian Gała otrzymał podczas meczu Car Gwarant Start Gniezno – ROW Rybnik. Pierwotnie mówiło się, że w wyniku tej kary zawodnik nie pojedzie w kolejnym spotkaniu ligowym czerwono-czarnych. Będzie jednak inaczej. Mamy też najnowszy komentarz Gały po jego zachowaniu na „czerwo”.

23-latek po pojedynku z rybniczanami był wyraźnie poddenerwowany decyzjami arbitra, w tym tą, w wyniku której otrzymał czerwoną kartkę za wystawienie nogi w kierunku Andrzeja Lebiediewa w czternastej odsłonie dnia. Gdy emocje już opadły, zawodnik Startu przyznał się do popełnionego błędu i zapewnił, że odpowiednie wnioski zostały wyciągnięte. – Oglądając to później, uznałem, że popełniłem błąd. To było bardzo chamskie zagranie. W sobotę przeprosiłem Andrzeja i nadal mamy super kontakt. Tak się nie jeździ. Biję się w klatkę piersiową. Chamówy nie lubię – powiedział Adrian Gała.

Okazuje się, że „Henioo” będzie mógł wspomóc Car Gwarant Start w kolejnym meczu ligowym, w ramach którego podopieczni Piotra Szymki i Rafaela Wojciechowskiego zmierzą się na domowym owalu z Arge Speedway Wandą Kraków. Pojedynek ten został zaplanowany na weekend 28-29 lipca.  – Fajnie, że będę mógł wystartować w następnym meczu ligowym – dodał gnieźnianin.

Zawieszenie na jedne zawody Gały jednak nie ominie. Wychowanek klubu z W25 nie wystartuje w Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej. Turniej ten odbędzie się 8 lipca w Gdańsku. Jego miejsce zajmie Norbert Kościuch, natomiast jedynym reprezentantem ekipy z pierwszej stolicy Polski będzie Mirosław Jabłoński. „Henioo” ubolewa z tytułu, że nie będzie mu dane pościgać się nad morzem. – Oczywiście, że ubolewam, bo to mogły być kolejne fajne zawody. Mówiąc jednak szczerze, wolę jeździć w zawodach ligowych. Cieszę się, że mogę wystartować w meczu. Generalnie za swoje błędy się płaci – podsumował Adrian Gała.

Kopiowanie wypowiedzi tylko za zgodą autora tekstu.

25 czerwca 2018 | 19:29

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *