Piłka nożna

Iskra - Mieszko 2-1
Mieszko - Tarnovia 5-4
Victoria - Mieszko 0-0

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71
AZS - MKK 88-82

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Start 19-22
Młyny - MKS 30-20
Hagard - Szczypiorniak 32-24

Futsal

Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3
TAF - KS 7-5

Ale emocje przed ligą! Mistrz i wicemistrz sprawdzą formę Startu

Car Gwarant Start wie już, z kim zmierzy się w przedsezonowych sparingach.  Wiemy to i my i jako pierwsi możemy oficjalnie ujawnić, na tle jakich rywali drużyna sprawdzi własną formę. 

To będzie niezwykle ważny etap przygotowań do startu w nowym sezonie 1 ligi. Mecze sparingowe, mimo że nie dają pełnego obrazu siły każdej z drużyn, to dają wiele cennych wskazówek, jakie elementy układanki wymagają poprawy. Działacze czerwono-czarnych postanowili, że swój potencjał przed pierwszym, jakże ważnym ligowym meczem sprawdzą na tle najsilniejszych z możliwych rywali!

Do Gniezna przyjadą więc m.in. Mistrz i Vice Mistrz Polski, czyli Fogo Unia Leszno i Betard Sparta Wrocław! Będą to rywale z najwyższej półki, którzy solidnie przeegzaminują kadrę Piotra Szymki. – Nie chcemy jechać tylko i wyłącznie ze słabymi rywalami lub takimi, którzy są w naszym zasięgu. Nie o to chodzi – mówi SportowemuGnieznu menedżer zespołu Rafael Wojciechowski. – Chcemy sprawdzić się na tle właśnie takich ekip, które postawią nam wysoko poprzeczkę. Chcemy wiedzieć ile pracy jeszcze przed nami i w jakim miejscu jesteśmy, bo w lidze będzie walka na całego.

Cykl sparingów zacznie się od starcia z wrocławianami przy Wrzesińskiej. Tuż po tym meczu przyjedzie do Gniezna Unia Leszno i tutaj co ciekawe skład gnieźnian zostanie oparty tylko o seniorów, po to by sprawdzić każdego z nich (mamy 7 seniorów na 5 miejsc w składzie – przyp.aut). – To będzie taki system „kadry narodowej” – kontynuuje Wojciechowski. Postanowiłem, że wystawię 6 seniorów i nie będę korzystał z młodzieżowców, po to by wiedzieć na 100%, kto jest gotowy na ligę. Każdy będzie miał więc okazję, by zaprezentować się kibicom, a mi dać materiał do analizy.

Po super-meczach z Wrocławiem i Lesznem przyjdzie czas na słabszych rywali. Startowcy zmierzą się w dwumeczu z Ostrowią Ostrów, a na koniec sparingpartnerem będzie PSŻ Poznań. – Nie chcemy bezpośrednio przed startem ligi dobierać sobie mocnego rywala z prostego powodu. Chcemy w nim popracować nad detalami i dać chłopakom okazję na ostatnie testy, a jeśli zdarzą się przegrane z potentatami w postaci Leszna i Wrocławia, by zasmakowali zwycięstwa na koniec – mówi z uśmiechem Wojciechowski.

Czerwono-czarnych czekają więc 4 sparingi na własnym torze i już dziś możemy odliczać dni, bo szykują się kapitalne emocje jeszcze przed startem ligi. Jedyną niewiadomą jest kiedy do nich dojdzie. Dokładny terminarz wszystkie kluby mają ustalić między sobą w lutym

 

23 grudnia 2017 | 20:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *