Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Czas uciąć lawinę spekulacji. Czy Start byłby gotowy na ekstraligę?

Car Gwarant Start Gniezno awansował do play-offów Nice 1. Ligi Żużlowej, po czym ruszyła lawina spekulacji. Co jeśli udałoby się pojechać w rundzie finałowej jak z nut i drużyna wywalczyłaby awans? Wśród kibiców krążą różne opinie i domysły. Czas zatem rozwiać wątpliwości i przedstawić stanowisko klubu.

Apetyty wzrosły. Tutaj nie ma cienia wątpliwości. Zarówno sympatycy, jak i działacze Car Gwarant Startu Gniezno rozochocili się po uzyskaniu przepustki do play-offów. Utrzymanie, czyli cel sprzed sezonu, już dawno jest w garści, więc teraz trzeba powalczyć o coś więcej. A jest szansa, by nawet dokonać czegoś niesamowitego i wywalczyć kolejny awans – tym razem do PGE Ekstraligi. To szalenie trudne wyzwanie, ale jak mawia klasyk: „to jest sport, tutaj wszystko może się zdarzyć”.

Nie mamy nic do stracenia. Plan minimum i dla niektórych maksimum – wykonaliśmy. W międzyczasie w Gnieźnie dużo się zmienia. Zarówno organizacyjnie, jak i finansowo – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer gnieźnieńskiej drużyny.

A co by było, gdyby to, co jest zdaniem niektórych niemożliwe, udało się osiągnąć i drużyna uzyskałaby przepustkę do jazdy w najlepszej lidze świata, jak zwykło się mówić o najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym?

Przygotowujemy się, by być gotowym finansowo i organizacyjnie, jeśli drużyna zaskoczyłaby nas i awansowała w sportowej walce do ekstraligi. Robimy wszystko, żeby tak było. Jesteśmy gotowi na to, by drużyna wygrała te rozgrywki. Będziemy gotowi na to, by w razie zwycięstwa, przystąpić do rozgrywek ekstraligowych – podsumowuje Wojciechowski.

Ostatnie zdania Rafaela Wojciechowskiego rozwiewają wszystkie wątpliwości. Będzie awans – będzie pójście za ciosem i walka na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

31 sierpnia 2018 | 21:30

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *