Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Dlaczego Start otrzymał licencję warunkową?

W piątek komunikat wydał zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi. Poinformowano, że w dniu 6 grudnia podjęto decyzję o przyznaniu GTM Start Gniezno licencji warunkowej. Podobne licencje otrzymało sześć innych klubów z Nice 1. Ligi Żużlowej.

Na licencję zwykłą załapał się jedynie Lokomotiv Daugavpils. Dlaczego takowa nie przypadła klubowi z Gniezna? Na szczęście nie chodzi o finanse. Z tymi w GTM Start jest bardzo dobrze – działacze pochwalili się, że zakończyli sezon na plusie i pozytywnie przeszli audyt.

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie argumentuje, dlaczego przyznaje licencję warunkową. My domyślamy się, że chodzi o kwestię wykonania band absorpcyjnych, musimy je mieć do połowy prostej. Wszystkie bandy będą modyfikowane w marcu – powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Wydaje się, że pozostałe kluby mają ten sam problem, co gnieźnianie. – Przypuszczam, że właśnie dlatego większość klubów otrzymuje licencje warunkowe. Z grona pierwszoligowców licencję zwykłą otrzymał tylko Lokomotiv Daugavpils. Być może Łotysze posiadają takie bandy – podsumował Wojciechowski.

Fot. Tomasz Kordys

09 grudnia 2017 | 10:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *