Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Dlaczego Start otrzymał licencję warunkową?

W piątek komunikat wydał zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi. Poinformowano, że w dniu 6 grudnia podjęto decyzję o przyznaniu GTM Start Gniezno licencji warunkowej. Podobne licencje otrzymało sześć innych klubów z Nice 1. Ligi Żużlowej.

Na licencję zwykłą załapał się jedynie Lokomotiv Daugavpils. Dlaczego takowa nie przypadła klubowi z Gniezna? Na szczęście nie chodzi o finanse. Z tymi w GTM Start jest bardzo dobrze – działacze pochwalili się, że zakończyli sezon na plusie i pozytywnie przeszli audyt.

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie argumentuje, dlaczego przyznaje licencję warunkową. My domyślamy się, że chodzi o kwestię wykonania band absorpcyjnych, musimy je mieć do połowy prostej. Wszystkie bandy będą modyfikowane w marcu – powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Wydaje się, że pozostałe kluby mają ten sam problem, co gnieźnianie. – Przypuszczam, że właśnie dlatego większość klubów otrzymuje licencje warunkowe. Z grona pierwszoligowców licencję zwykłą otrzymał tylko Lokomotiv Daugavpils. Być może Łotysze posiadają takie bandy – podsumował Wojciechowski.

Fot. Tomasz Kordys

09 grudnia 2017 | 10:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *