Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Do Chorwacji kilka dni później lub … wcale

Arktyczne mrozy wymusiły korektę harmonogramu przygotowań drużyny Car Gwarant Start Gniezno. Podopieczni trenera Piotra Szymko nie udadzą się do Gorican tak, jak było to pierwotnie planowane, czyli w dniu 5 marca. Na przeszkodzie stają także niekorzystne warunki atmosferyczne – w Chorwacji również panuje zima (ujemne temperatury, opady śniegu).

Niewykluczone, że wyjazd do Chorwacji przesunięty zostanie tylko o kilka dni. „Jesteśmy w kontakcie z Juricą Pavlicem” – mówi dyrektor GTM Start Gniezno Piotr Mikołajczak. „Na bieżąco monitorujemy warunki, jakie tam panują.“ – dodaje. „Być może do Gorican pojedziemy w okolicach 8 marca, jednak nie jest to w żaden sposób wiążąca data.” – uzupełnia R.Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Start Gniezno. „Ważne dla nas jest też to, kiedy będziemy mogli wyjechać na nasz domowy tor.“ – kończy. Sztab szkoleniowy gnieźnieńskiej drużyny zakłada, że po powrocie z zagranicznego wyjazdu żużlowcy powinni mieć możliwość wyjazdu na tor w Gnieźnie.

Na płycie stadionu przy ulicy Wrzesińskiej obecnie znajduje się lodowisko. Chętnie odwiedzane przez mieszkańców Gniezna oraz okolic miało funkcjonować do końca lutego. Ostatecznie jednak działać będzie do 4 lub nawet do 8 marca.  Po tej dacie konstrukcja zadaszenia wraz z całym osprzętem zostanie w ciągu kilku dni zwinięta. Ponadto, do 15 marca zamontowana zostanie dmuchana banda.

Wyjazd na tor i odbycie pierwszych po zimowej przerwie treningów w Gnieźnie opóźni się. Jest wielce prawdopodobne, że nie uda się odbyć planowanego wstępnie w terminie 16-18 marca treningu z drużyną z Wrocławia. Przy okazji towarzyskiego pojedynku ze srebrnymi medalistami DMP 2017 miał odbyć się również press & practice day. Czy tak się stanie decydujące znaczenie będą miały panujące warunki atmosferyczne. Jeśli pogoda okaże się niekorzystna wówczas pierwszym sparing-partnerem Car Gwarant Startu Gniezno będzie Polonia Bydgoszcz(ustalona data to 22.03).

Kibice powinni rezerwować sobie także datę 25 marca. Na niedzielę wyznaczony został Super Mecz pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno, a Fogo Unią Leszno. Będzie to konfrontacja DM II ligi z Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2017. Gnieźnianie będą więc mogli sprawdzić się na tle mocnego rywala, zwłaszcza, że leszczyńskie Byki zapowiadają wizytę w Grodzie Lecha w najsilniejszym zestawieniu.

Następnie podczas świątecznego weekendu drużyna beniaminka Nice 1 Ligi Żużlowej spotka się z rywalem zza miedzy. 1 kwietnia przy Wrzesińskiej, a dzień później 2 kwietnia na poznańskim „Golęcinie“ miałyby się odbyć sparingi z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. W pierwszy dzień świąt fani z Pierwszej Stolicy będą mogli bliżej poznać swoją drużynę – towarzyski mecz w Gnieźnie ma mieć formę „Press & practice day”.

źródło:startgniezno.com

26 lutego 2018 | 21:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *