Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Eksperci zgodni. Startowi należy się walkower!

Nie mijają i pewnie jeszcze długo nie przeminą echa niedzielnego spotkania Start-Motor. Oskar Bober narobił takiego ambarasu, że na dobre rozgorzała dyskusja, co należy teraz zrobić z meczem, który zakończył się na torze wygraną gospodarzy, choć najprawdopodobniej nie powinien w ogóle się odbyć!

Portal WP SportoweFakty.pl opublikował dziś artykuł, w którym zapytał swoich ekspertów, jak powinien zakończyć się niedzielny mecz. A może inaczej. Czy w ogóle powinien się rozpocząć? Jak interpretować Art.53, który wczoraj publikowaliśmy także na naszych łamach? Były menedżer Get Well Toruń Jacek Gajewski nie ma wątpliwości – popełniono błąd puszczając taśmę w tym meczu.

Ktoś coś ewidentnie przegapił. Ten mecz nie powinien się odbyć, jeśli badanie alkomatem Oskara Bobera odbyło się przed rozpoczęciem pierwszego biegu. Spoglądam na Regulamin Zawodów Motocyklowych na Torach Żużlowych i mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Mecz w Gnieźnie powinien zostać zakończony walkowerem. W parku maszyn musi być (…) minimum czterech Polaków. Dwóch seniorów i dwóch juniorów. W tym przypadku nie liczy się zawodnika, który wpadł podczas badania. Tak ja rozumiem regulamin. Wydaje mi się, że to jedyne słuszne podejście do sprawy z logicznego punktu widzenia. Co innego, gdyby zawodnik został złapany już w trakcie meczu – uważa Gajewski.

Zgadza się z nim także były prezes Stali Gorzów Władysław Komarnicki. On również uważa, że doszło do kuriozalnej sytuacji.

Zgadzam się, że tak nie może być. Wychodzi na to, że zawodnik może napić się przed meczem, pojawia się w parku maszyn, zostaje zgłoszony i pod względem regulaminowym wszystko się zgadza. Nie wiem, jak i kto interpretuje regulamin. Uważam, że jest to zresztą mało istotne. Doszło do kuriozum i trzeba to jak najszybciej naprawić. W świat poszedł przekaz, który kłóci się z etyką i dyskusją o bezpieczeństwie, którą prowadzimy już od dłuższego czasu 

A co Wy sądzicie na ten temat? Start powinien upomnieć się o dodatkowy punkt, pozbawiając przy tym bonusa lublinian? Czy nie warto sięgać po „zielony stolik”?

21 sierpnia 2018 | 14:57

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *