Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Grand Prix na PGE Narodowym oczami zawodników Startu Gniezno

Już dziś na warszawskim PGE Narodowym zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Przed tymi zawodami porozmawialiśmy z zawodnikami Car Gwarant Startu Gniezno, prosząc ich o podanie typów na końcowe rozstrzygnięcia turnieju. Jakie są przewidywania naszych ekspertów?

Maksymilian Bogdanowicz uważa, że na najwyższym stopniu podium rywalizację w stolicy naszego kraju zakończy Fredrik Lindgren. Ten typ nie powinien dziwić, bo przecież Szwed od początku sezonu jest w niesamowitym gazie. Według juniora Car Gwarant Startu, na drugim miejscu uplasuje się Nicki Pedersen, a trzecia lokata przypadnie Bartoszowi Zmarzlikowi.

Lindgren prezentuje w tym sezonie fenomenalną postawę w meczach ligowych PGE Ekstraligi. Na dodatek jest zawodnikiem, który w Warszawie odniósł zwycięstwo w zeszłorocznym turnieju na PGE Narodowym i dlatego jest on dla mnie faworytem tej rundy cyklu Grand Prix. Myślę także, że możemy być świadkami niezłego speedwaya pomiędzy Pedersenem i Zmarzlikiem do ostatnich metrów, jednak moim faworytem jest nadal Lindgren – powiedział nam Bogdanowicz.

Pedersena na podium widzi też Adrian Gała. Popularny „Henioo” stawia jednak, że Duńczyk zwycięży na PGE Narodowym. W finale „Power” miałby pokonać Macieja Janowskiego (drugie miejsce), Fredrika Lindgrena (trzecie) oraz Patryka Dudka (czwarte). Jak najskuteczniejszy zawodnik Nice 1. Ligi Żużlowej uargumentował swój wybór czołówki pierwszej rundy tegorocznego cyklu Grand Prix?

Myślę, że Nicki Pedersen jest w tej chwili w najlepszej formie i będzie chciał powalczyć o tytuł. A z Polaków to zawsze kibicuje Maćkowi Janowskiemu, bo zawsze jest normalnym gościem, który z każdym pogada, a przy okazji ciężko trenuje – przyznał Gała.

Bez wątpienia daliśmy zawodnikom Startu Gniezno niełatwe zadanie. Marcin Nowak nie pokusił się o przypisanie konkretnym zawodnikom poszczególnych miejsc. Wychowanek leszczyńskiej Unii wytypował jednak, kto stanie na podium.

Ciężko jest wytypować pierwszą trójkę przed startem cyklu SGP, ale wydaje mi się, że przody będą zajęte przez Zmarzlika, Dudka oraz Lindgrena. A czemu wybrałem tę trójkę? Nie wiem – jakieś przeczucie – przekazał Nowak.

Ostatnim z gnieźnieńskich, żużlowych ekspertów, który wziął udział w naszym typowaniu, jest Norbert Krakowiak. Junior Car Gwarant Startu przewiduje, że na PGE Narodowym będziemy mieli podium naszpikowane obcokrajowcami. Nie wieszczy on sukcesu któregokolwiek z Polaków. Według Krakowiaka, pierwsze miejsce w Warszawie zajmie Fredrik Lindgren, drugie – Tai Woffinden, a na najniższym stopniu podium stanie Chris Holder.

Stawiam na zwycięstwo Lindgrena, bo jest w świetnej dyspozycji, myślę, że będzie ciężko go pokonać na Narodowym. Na Woffindena i Holdera stawiam z czystej sympatii. Oni zawsze dobrze radzą sobie na sztucznych nawierzchniach i wierzę, że tym razem też sobie świetnie poradzą – podsumował swoje typy Krakowiak.

Lista startowa Grand Prix Polski:
1. #55 Matej Zagar (Słowenia)
2. #59 Przemysław Pawlicki (Polska)
3. #108 Tai Woffinden (Wielka Brytania)
4. #69 Jason Doyle (Australia)
5. #16 Krzysztof Kasprzak (Polska)
6. #71 Maciej Janowski (Polska)
7. #692 Patryk Dudek (Polska)
8. #111 Craig Cook (Wielka Brytania)
9. #110 Nicki Pedersen (Dania)
10. #222 Artiom Łaguta (Rosja)
11. #66 Fredrik Lindgren (Szwecja)
12. #45 Greg Hancock (USA)
13. #23 Chris Holder (Australia)
14. #95 Bartosz Zmarzlik (Polska)
15. #89 Emil Sajfutdinow (Rosja)
16. #88 Niels Kristian Iversen (Dania

17. #17 Maksym Drabik (Polska)
18. #18 Bartosz Smektała (Polska)

Początek zawodów: 19:00

Fot. Sandra Rejzner (Bartosz Zmarzlik podczas treningu przed SGP na PGE Narodowym)

12 maja 2018 | 08:42

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *