Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Janowski vs Pedersen – rewanż na Śląskim

Wielkimi krokami zbliża się konfrontacja Polski z Resztą Świata. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zmierzy się śmietanka czołowych zawodników. To nie tylko wielcy żużlowcy, ale także różnorakie charaktery, które nierzadko ścierają się ze sobą.

25 sierpnia w Gorzowie emocjonowaliśmy się kolejną odsłoną zmagań w cyklu Grand Prix. O medale wciąż walczy Maciej Janowski, który pojawi się w składzie reprezentacji Polski w Chorzowie. Po przeciwnej stronie barykady ponownie wystąpi Nicki Pedersen, a ich niedawne spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko w Polsce.

Podczas szesnastego biegu były mistrz świata i reprezentant Polski ostro walczyli o drugą lokatę i choć nie doszło do kontaktu, Maciej Janowski miał olbrzymie pretensje do Duńczyka. Efektem tego zamieszania najpierw był środkowy palec, pokazany Pedersenowi przez Polaka na torze, a później jeszcze do tego doszła szamotanina w parku maszyn, w której uczestniczył ojciec “Magica”. Obaj zawodnicy po zawodach otrzymali kary finansowe.

Jedno jest pewne – nawet w przypadku meczu towarzyskiego Janowski i Pedersen będą mieli sobie coś do udowodnienia. To kolejny smaczek, który dodaje pikanterii konfrontacji Polski z Resztą Świata. Jeżeli ktoś zastanawia się czy aby na pewno warto wybrać się tego dnia na piękny Stadion Śląski, to nie powinien mieć wątpliwości. Nie będzie zamykania gazu ani taryfy ulgowej, a już na pewno nie w przypadku konfrontacji Polaka z Duńczykiem. Charaktery to jedno, ale przede wszystkim za tymi zawodnikami przemawiają ogromne umiejętności. 

Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z liderami swoich ekip w najlepszej lidze świata. Czy tak samo będzie podczas sobotniego spotkania?

Zenon Plech przedstawił skład drużyny, która zmierzy się z ośmiokrotnymi zdobywcami Drużynowego Pucharu Świata.

1. Chris Holder
2. Jack Holder
3. Nicki Pedersen
4. Matej Zagar
5. Artem Laguta
6. Martin Vaculik

Żużlowa Reprezentacja Polski wystąpi w następującym składzie:

9. Maciej Janowski
10. Przemysław Pawlicki
11. Patryk Dudek
12. Janusz Kołodziej
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kacper Woryna

Wrześniowe spotkanie będzie czwartym meczem, który Żużlowa Reprezentacja Polski rozegra w sezonie 2018. Jak dotąd, Polacy mierzyli się z Australią, Danią oraz Szwecją. Wszystkie trzy spotkania zakończyły się wysokimi zwycięstwami podopiecznych Marka Cieślaka. Jedynym zawodnikiem, który wystąpi we wszystkich meczach Polaków w tym roku będzie Maciej Janowski. Jak dotąd, „Magic” wystartował w 15 wyścigach, notując średnią 2,2 punktu na bieg. Niespodzianką jest obecność Kacpra Woryny, dla którego będzie to drugi występ w meczu Żużlowej Reprezentacji Polski w historii.

Mecz Polska – Reszta Świata odbędzie się 1 września 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Bilety na to wydarzenie dostępne są na eBilet.pl oraz zuzelnaslaskim.pl

Ceny wejściówek prezentują się następująco:

Prosta przeciwległa do prostej startowej oraz drugi wiraż: 25 PLN
Pierwszy wiraż: 39 PLN
Trybuna główna: 59 PLN

Mecz Polska – Reszta Świata odbędzie się 1 września 2018 o godzinie 15:30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na to wydarzenia można nabywać za pośrednictwem eBilet.pl.

Ceny biletów dla osób, które nie posiadają wejściówki na TAURON SEC w Chorzowie:

Bilety normalne:

Prosta przeciwległa do prostej startowej oraz drugi wiraż: 39 PLN
Pierwszy wiraż: 59 PLN
Trybuna główna: 79 PLN
VIP: 499 zł

Bilety ulgowe:

Trybuna główna: 59 PLN
Pierwszy wiraż: 39 PLN
Pierwsza prosta oraz drugi wiraż: 19 PLN

Inf. prasowa / fot. JanowskiRacing

28 sierpnia 2018 | 21:06

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *