Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Już w czwartek Polska zmierzy się ze Szwedami w Poznaniu!

31 maja w Poznaniu, prowadzona przez Marka Cieślaka Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją. Czwartkowe spotkanie będzie ostatnim etapem przygotowań przed zbliżającymi się finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations, które odbędą się w dniach 8 i 9 czerwca na Nowym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Po pogromie Australijczyków i Duńczyków, czas na trzeci mecz. Mecz w Poznaniu będzie nawiązaniem do 1991 roku, kiedy to odbyły się tutaj finały Mistrzostw Świata Par. Szwedzi to bardzo silny zespół, ponieważ przed rokiem zdobyli srebrny medal Drużynowego Pucharu Świata – powiedział Ryszard Czarnecki (Honorowy Patron meczów Żużlowej Reprezentacji Polski).

Szwedzi, do Poznania przyjadą w najsilniejszym możliwym zestawieniu wraz z Fredrikiem Lindgrenem, który od początku obecnego sezonu prezentuje kapitalną dyspozycję. Reprezentanci „trzech koron” to trzykrotni zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata. Od 2001 roku do 2006 roku, szwedzcy żużlowcy nieprzerwanie zdobywali medale DPŚ. Przed rokiem, Szwedzi zdobyli srebrny medal Drużynowego Pucharu Świata. Biorąc pod uwagę formę Fredrika Lindgrena można być pewnym, że podopieczni Morgana Anderssona będą walczyć o najwyższe cele podczas Monster Energy FIM Speedway of Nations.

Jako One Sport jesteśmy bardzo zadowoleni, że wracamy z kolejną imprezą do Poznania. Współpraca z klubem PSŻ Poznań w minionym sezonie podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów wyglądała bardzo dobrze, dlatego od razu rozpoczęliśmy rozmowy aby wrócić tu z kolejną imprezą. Przeciwnikami Polaków będą Szwedzi, którzy wystąpią w najmocniejszym składzie – powiedział Karol Lejman (Prezes Zarządu One Sport).

Bardzo dziękuję za zaufanie, że możemy organizować kolejną dużą imprezę w Poznaniu – tym razem żużlową. W budżecie miasta mamy środki, które przeznaczymy na rozbudowę Stadionu w Golęcinie. Nasza współpraca z klubem żużlowym, układa się bardzo dobrze i coraz więcej kibiców przychodzi na żużel, a sport ten będzie wspierany w kolejnych latach, tak aby komfort jego oglądania był jak największy – dodała Ewa Bąk (Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania).

Skład reprezentacji Szwecji:
1. Andreas Jonsson
2. Peter Ljung
3. Fredrik Lindgren
4. Jacob Thorssell
5. Antonio Lindbäck
6. Linus Sundström

Dla podopiecznych Marka Cieślaka, mecz ze Szwecją będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations 2018, które 8 i 9 czerwca odbędą się we Wrocławiu. Polacy są zespołem rozstawionym bezpośrednio w finale tych zmagań. Trener Biało – czerwonych desygnował sześciu zawodników, którzy pojawią się w Poznaniu.

Jestem zadowolony z powołania do kadry. Pokażę się z jak najlepszej strony. Szwedzi to najwyższa półka zawodników. Będziemy podglądać Fredrika Lindgrena, jak on to robi, że prezentuje taką dyspozycję. Dla trenera to dobrze, że ma do wyboru wielu zawodników, których może testować pod różnym względem – powiedział Janusz Kołodziej.

Skład reprezentacji Polski:
9. Jarosław Hampel
10. Piotr Pawlicki
11. Maciej Janowski
12. Maksym Drabik
13. Janusz Kołodziej
14. Grzegorz Zengota

Co warte podkreślenia, przed meczem ze Szwedami dojdzie do uroczystego wprowadzenia Romana Jankowskiego do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. – Cieszę się, że powstała idea Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Osobiście jestem zadowolony, że będzie to Roman Jankowski, który prywatnie był moim ulubionym zawodnikiem. Zdobywał w swojej karierze wiele sukcesów, również reprezentacyjnych – w tym brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata – powiedział Piotr Szymański (Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego).

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się w Poznaniu, 31 maja o godzinie 14:00. Bilety na to wydarzenie nabywać można za pomocą portalu ebilet.pl. Posiadacze karnetu na PSŻ – mają prawo do biletu ulgowego.

W ubiegłym roku mieliśmy ciężką przeprawę z pogodą i bardzo dużo nauczyliśmy się od One Sport, jeśli chodzi o organizację zawodów, co wdrażamy w funkcjonowaniu naszego klubu. Kilka lat temu nie wyobrażałem sobie, że na „Golęcinie” będzie jeździć Żużlowa Reprezentacja Polski – jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie – powiedział Arkadiusz Ładziński (Prezes Iveston PSŻ Poznań).

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
Bilet normalny – 30 zł
Bilet ulgowy 20 zł (ulgowe bilety dla młodzieży z ważną legitymacją, studenci do 26 r.ż, emeryci, renciści, kobiety)
Dzieci do 12 roku życia za 1 zł – w pakiecie z rodzicem

Źródło: polskizuzel.pl (tekst+zdjęcie)

28 maja 2018 | 12:19

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *