Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Kevin Fajfer wraca do macierzystego klubu!

W poniedziałek oficjalnie powiększyła się kadra młodzieżowa Car Gwarant Startu Gniezno na sezon 2019. Na powrót do macierzystego klubu zdecydował się Kevin Fajfer. Będzie on podstawowym juniorem czerwono-czarnych.

Ostatni sezon Kevin Fajfer spędził w PSŻ Poznań. Wychowanek GTM Startu Gniezno wystąpił w jedenastu meczach ekipy ze stolicy Wielkopolski, w których uzyskał średnią biegopunktową równą 1,000. – Ten sezon zaliczam do nie najlepszych, ale też nie najgorszych, bo widzę, że zrobiłem pewne postępy. Kontuzja, której się nabawiłem, ograniczyła na pewien czas moje występy w zawodach, czego mi szkoda. Uważam, że czas, który spędziłem w Poznaniu był naprawdę udany – przyznał junior.

W poznańskiej drużynie Fajfer ścigał się nie tylko w tym roku, ale i w zeszłym, kiedy to na rundę play-off został do niej wypożyczony z macierzystego klubu. Teraz Kevin wraca do domu i zasila szeregi juniorskie Startu, dołączając do Damiana Stalkowskiego, Michała Lewandowskiego, Szymona Szwachera oraz Weroniki Burlagi. – Cieszę się, że wracam do Gniezna i sądzę, że jest to dobry wybór ze względu na dużą ilość treningów, zawodów młodzieżowych oraz meczów ligowych, dzięki czemu będę miał więcej jazdy, która pozwoli mi się rozwijać – dodał Kevin Fajfer.

W kadrze Startu Gniezno na przyszłoroczny sezon znajdzie się dwóch Fajferów. Oprócz Kevina, czerwono-czarnych barw bronić będzie też jego kuzyn – Oskar. – Na pewno obecność Oskara będzie dla mnie i dla drużyny dużym plusem, ponieważ zawsze mogę liczyć na jego pomoc i cenne rady – stwierdził nowy młodzieżowiec ekipy z Grodu Lecha.

W sezonie 2019 Kevin Fajfer i Damian Stalkowski będą podstawowymi młodzieżowcami gnieźnieńskiej drużyny. W osiąganiu dobrych wyników powinna pomóc ich znajomość. – Dobrze znamy się z Damianem, bo niejednokrotnie mieliśmy okazję się ścigać i wspólnie trenować – przyznał Fajfer.

Teraz 20-latka czekają przygotowania. Młody zawodnik oczywiście przewiduje inwestycje sprzętowe. – Jak to w każda zimę, trzeba zainwestować w sprzęt. Jeśli chodzi o silniki, to aktualnie zapadły w zimowy sen – podsumował.

Radości z powrotu Kevina Fajfera do macierzystego klubu nie ukrywa menedżer czerwono-czarnych. – Uważam, że to doskonały moment na powrót Kevina do Gniezna. Przy odpowiednim przygotowaniu i wsparciu klubu, a nie mam tu wątpliwości, że tak będzie, w przyszłym sezonie wspólnie z Damianem (Stalkowskim – dop. red.) godnie zastąpią Maksa (Maksymiliana Bogdanowicza – dop. red.) i Norbiego (Norberta Krakowiaka – dop. red.). Wierzę, że ten duet będzie równie skuteczny i sprawi wiele niespodzianek. Cieszy też powrót wychowanka i wiara w to, że w tak ważnym ostatnim sezonie juniorskim, ma moje zaufanie i szansę na duży progres w dalszym rozwoju sportowym – ocenił Rafael Wojciechowski.

Fot. Sonia Kaps

12 listopada 2018 | 16:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *