Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Kosmiczny plan jazdy żużlowców w tym tygodniu

Przed Startem początek maratonu, jakiego dawno nie było. Młodzieżowcy i seniorzy wystartują do niedzieli w aż 5 imprezach! Dwie „truskawki” na torcie czekają na konsumpcję w piątek i niedzielę.

Na najwyższe obroty wskoczą w tym tygodniu młodzieżowcy Aforti Start, których czeka nie lada wyzwanie. Mają do zaliczenia trzy półfinałowe zawody z cyklu DMPJ. Pierwsze z nich już jutro (wtorek, 7 sierpnia) w Gdańsku, dzień później zjawią się w Grudziądzu, a na koniec czekać ich będzie ściganie w Rybniku. Po 5. rundach nasi młodzieżowcy zajmują 5 lokatę na 14 zespołów i mają spore szanse, by zakwalifikować się do ścisłego finału, w którym pojedzie siedem najlepszych ekip. Z pewnością największe szanse na dobry wynik mają w Gdańsku, gdzie już triumfowali w tym sezonie i udowodnili, że ten tor im po prostu „leży.

Równie dużo pracy czeka drużynę Car Gwarant Start, która ma w planach wyjazdy do Łodzi i Piły. O ile nic nieprzewidzianego się nie zdarzy (choć w przypadku Łodzi, ostatnie wydarzenia pokazują, że tak właśnie może być), to szykuje się niezwykle ważny tydzień dla czerwono-czarnych w kontekście walki o rundę play-off. O ile bonusy w obu potyczkach są jak najbardziej realnym scenariuszem, to wywalczenie punktów meczowych w Łodzi lub Pile, byłoby ogromnym handicapem dla gnieźnian. Pewniakiem do decydującej batalii o awans jest na razie tylko Motor Lublin, jednak już za jego plecami walka o awans szykuje się piekielna. Apetyt na decydującą rundę mają bowiem nie tylko gnieźnianie, ale cztery inne zespoły – z Łotwy, Gdańska, Rybnika i Łodzi. Każdy punkcik, nawet ten bonusowy, może więc okazać się na wagę wrześniowo-październikowych batalii o Ekstraligę

Przy okazji wyjazdowych spotkań warto nadmienić, że na facebookowym fanpage’u kibiców Startu ruszyły dziś zapisy na autokarowy wyjazd do Piły. Jego cena to 25zł plus koszt biletu. Zapisy trwają do środy.

06 sierpnia 2018 | 16:38

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *